Manşet Niksar Tokattan

Sonunda Niksar’a kaymakam ataması yapıldı

Bir yıldır Kaymakamsız, vekâletle yönetilen Niksar’a nihayet Kaymakam ataması yapıldı.

Bugün yayınlanan Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile Türkiye genelinde 403 mülki idarecinin görev yerleri değişirken, Niksar Kaymakamlığına Afyon Valiliği Hukuk Müşaviri İlhami Doğan atandı.

2002-2004 yıllarında Diyarbakır Kulp Kaymakamlığı, 2004-2005 yıllarında komşu ilçemiz Ordu Kumru Kaymakamlığı, 2006-2008 yıllarında Edirne Vali Yardımcılığı, 2008-2009 yılları arasında Edirne Havsa Kaymakamlığı görevlerini yapan İlhami Doğan 2009 yılında Mülkiye Müfettişi olarak Ankara’da görev yaptı.

Son olarak 2016 yılından beri Afyon Valiliği Hukuk Müşaviri olarak görev yapmakta olan İlhami Doğan 8 Ağustos 2019 tarihinde resmi gazetede yayınlanan kararname ile Niksar Kaymakamı olarak atandı.

Son kaymakamlık görevini 2009’da Edirne Havsa ilçesinde yapan İlhami Doğan, böylelikle 10 yıllık aradan sonra yeniden kaymakam olarak atanmış oldu. 

İlçelerde değişim

Dün yapılan atamalarla; Tokat ilinde, Turhal, Zile, Reşadiye, Başçiftlik ve Pazar ilçelerinin de kaymakamları değişti.

Ayrıca 2006-2011 yıllarında Niksar Kaymakamlığı yapan Uğur Turan’da Turgutlu Kaymakamlığından, İstanbul Başakşehir İlçesi Kaymakamı olarak atandı.

Yine Niksar’lı hemşehrimiz Mardin Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk’te son kararname ile Trabzon Beşikdüzü Kaymakamı oldu.

Related posts

Yeşilırmak Havzası’nda yürütülen çalışmalar Amasya’da konuşuldu.

Tokattan Haber

Sosyal medyadan yoğurtmaç istediler

Tokattan Haber

Klimalarınızı ayarlayın, serinlemeye çalışırken zatürre olmayın

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir