Manşet Sağlık Yaşam

Hayatınızdaki negatif enerjilerden kurtulmanızın 12 yolu

Negatif enerji yüklü şeyler hayatınızda bir arada olduğunda kendinizi kötü hissetmeniz oldukça normal. Bakalım bu negatif enerjilerden arınmak için neler yapılmalı

Öncelikle negatif enerjiyi tanımlamak gerekirse kişinin evrensel uyum ve bütünlüğüne zarar veren, enerji dengesini olumsuz etkileyen buna bağlı olarak da çevresindekileri de olumsuz etkileyen bir enerji çeşididir. Yaşanılan olaylar karşısında kişinin verdiği tepkilere bakarak pozitif veya negatif enerjili biri olduğunu anlayabiliriz. Negatif enerji yüklü insanların veya hayatımızdaki bu tip kötü enerjili olayların bizi de etkilememesi için neleri hayatımıza ekleyip neleri silmemiz gerekiyor? Şimdi ona bakalım.

1.Düzenli bir liste yapın

Liste oluşturmak için elimize temiz bir kağıt alalım. Bu listeyi oluşturmadaki asıl amacımız hayatımızda önemli olan şeyleri belirlemek olmalı. Listede aile, kariyer, ilişkiler gibi konular yer alabilir. Her birinin gelişebilmesi için neler yapmanız lazım onları düşünün ve altına not edin. Yazdığınız geliştirme yollarının önünde herhangi bir engel görüyorsanız onu hayatınızdan temizleyin!

2.Bir tutam adaçayı alın ve kötü enerjilerden arının

3

Bir dal kuru adaçayı alarak yapabileceğiniz bu ritüel sayesinde evinizdeki kötü enerjiden arınmış olacaksınız. Toprak kap içinde yaktıktan sonra üfleyerek söndürmeniz en doğru olan yöntem. Alev söndükten sonra da tütmeye devam eden adaçayını evinizin bir köşesine koyun. Dumanın eve yayılabilmesi için pencereden uzak olmalıdır. Daha sonra pencereleri açıp temiz havanın dumanla yer değiştirmesini sağlayın. Tütsüyü ayaklarınızın altına ya da başınızın üzerine koyarak kişisel enerjinizi de düzenleyebilirsiniz. Bunu yaparken gözünüzü kapatın ve kötü enerjinin uçup gittiğini hayal edin.

3.Daha çok su için

Su içmek başlı başına önemli olmakla beraber vücudunuzun her açıdan -buna kötü enerjiler de dahil- temizlenmesi için de oldukça önemli. (Su içmenin önemini bilmeyenler buraya!) Gün içinde tüketeceğimiz su miktarı vücut yapımıza göre değişse de en az 2 litre su tüketmeliyiz. Bu vücudunuzu arındırmanızı sağlayacaktır. Bonus olarak suya limon da katarsanız harika olur!

4.Yiyecek ve içeceklerinizi düzenleyin

Hayatınızdan sağlığınız için zararlı olan şeyleri çıkarmanız sizin enerjinizi yükseltmeniz için de baş kurallardan biridir. Örneğin çok fazla karbonhidrat, Kötü yağlar, çok fazla şeker, un gibi besinlerin tüketimini azaltmalısınız. Bunların yerine daha çok meyve ve sebze yemeye yani yerlerini sağlıklı şeylerle değiştirmeye çalışın. Öncelikle basit değişikliklerden başlayabilirsiniz. Zamanla siz farkında olmadan zaten hayatınıza yerleşecektir.

5.Sosyal hayatınızı düzenleyin

Geldik en önemli maddelerden birine. Belki siz negatif enerji yüklü bir insan değilsinizdir fakat çevrenizdeki insanlar sebebiyle size de negatif enerji yükleniyordur. Bunu anlayabilmek için çevrenizdeki insanları gözden geçirmeniz ve eğer kötü enerji sezdiğiniz biri ya da birileri olursa onları hayatınızdan çıkarmanız gerekir. Çünkü o insanlar sizin hayatınızda oldukça sizi olduğunuz yerden daha geriye çeker ve sürekli negatif olursunuz. Bağları kesme zamanı!

6.Kötü alışkanlıklarınızı azaltın

Tamamen bırakamıyorsanız yavaş yavaş azaltarak uzaklaşmak bile sizin için kârdır. Çünkü bu kötü alışkanlıklar size negatiflik yükleyecek ve sizin çevrenize negatif enerji yaymanıza sebep olacaktır. Bu kadar net zararları olan bir konuda onlardan oldukça uzaklaşmayı deneyin.

7.Uyku alışkanlıklarınızı iyileştirin

Uzmanlar gün içinde hangi saatler aralığında uyanık olduğunuzu gözetmeden günde 7-9 saat aralığında uyumak gerektiğini söylüyor. Eğer siz bu saat aralığından daha az uyuyorsanız ya da daha fazla uyuyup verimli, sağlıklı bir şekilde uyuyamıyorsanız bu sizin başta gününüzü olmak üzere haftanızı ve hatta aylarınızı verimsiz ve kötü geçirmenize sebep olabilir. Kendimiz için en iyisini yapmalıyız ve güzel bir uyku çekmeliyiz!

8.Sindirim sisteminizi düzene sokun

Sindirim sistemini düzene sokmanın birkaç önemli yöntemi var. Geceleri yemek yeme alışkanlığından uzak durulmalıdır. Bunun haricinde düzenli egzersiz yapılmalı ve yiyecekler çok çiğnenerek yutulmalı, gazlı ve kafeinli içecekler kullanmaktan kaçınmalı ve tabii ki bol sıvı tüketilmelidir.

9.Egzersiz yapın

Evet, hepimizin spor salonuna gitmek için yeterli vakti olmayabilir fakat bu kendi başımıza da egzersiz yapamayız anlamına gelmez. Örneğin evde otururken ya da işten, okuldan, herhangi bir yerden dönerken küçük hareketlerle egzersiz yapabiliriz. Çünkü kendiniz için yaptığınız öylesine bir hareket bile sizin için olumlu bir ilerleyişi gösterir.

10.Bitki çayları tüketin

Bunların hiçbirinde olmadığı gibi bitki çayı içmekte de tabii ki bir zorunluluk yok. He diğerleri kadar gerekli mi derseniz belki öyle de değil. Ama tüm bunları düzenli bir şekilde yaptıktan sonra üstüne bitki çayınızı içip rahatlamanın da size çok iyi geldiğini göreceksiniz. Özellikle karahindiba, melisa, rezene ve nane çayları bu rahatlamayı sağlamak için harika seçimler. Günde 1-2 bardak size iyi gelecek!

11 Arınma banyoları yapın

Küvetin içine attığınız bir tutam Himalaya tuzu ile yapacağınız banyo sizi fiziksel olarak rahatlatacaktır. Tuzu attıktan yarım saat sonra başlamanız daha iyi gelir.

12.Manevi olarak ruhunuzu arındırın

Her gün kendinize zaman ayırmalısınız. Ayırdığınız bu zaman 5 dakika bile olsa ruhunuza çok iyi gelecek. Meditasyon yapmak ya da hayatınızda olan şeylere teşekkür etmek sizi iyi hissettirecektir.

Related posts

10. tarım ve İnsan Konulu Fotoğraf Sergisi Novada AVM ’de açıldı

Tokattan Haber

Anadolu’nun az bilinen cenneti TOKAT

Tokattan Haber

Tokat’a Üç Yeni Büyük Ova Daha İlave Edildi.

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir