Kültür Sanat Manşet Tokattan

Halk Eğitimden her köye kurs

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Erarslan Vali Dr. Ozan Balcı’yı makamında ziyaret ederek, yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Müdür Yardımcıları Fatih Duman ve Aslı Gül berabarinde gerçekleşen ziyarette HEM Müdürü Mustafa Erarslan, “Her Köye Bir Kurs” (Köyler Hayat bulsun) projesi kapsamında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında köylerde ve beldelerde açılacak kurslarla ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Tokat merkeze bağlı 107 köy ve 4 beldede alan taramasını yaptıklarını belirten HEM Müdürü Mustafa Erarslan, 61 köy ve 4 beldede 150 adet kurs açılabileceğinin planlamasının yapıldığını söyledi. 

2018-2019 Eğitim Öğretim yılında 17 köyde toplam 32 kurs açtıklarını ancak Vali Dr. Ozan Balcı’nın destek ve himayeleriyle her yerleşim biriminde kurs açılması için çalışmaların yoğun şekilde devam ettiğini ifade eden HEM Müdürü Erarslan,  el sanatları, giyim, Kur’an- ı Kerim, seracılık, halk oyunları, spor, meyvecilik, yiyecek-içecek alanlarında kurs taleplerinin yoğunlaştığını kursa katılan vatandaşlarımıza adab-ı muaşeret, çocuk eğtimi, yetiştirilmesi ve çevre temizliği gibi toplumu yakından ilgilendiren alanlarda da eğitim verileceğini söyledi.

Vali Dr. Ozan Balcı, Halk Eğitim Merkezlerinin yaşama değer kazandıran aktif merkezler haline geleceğini söyledi. Halk Eğitim Tokat Projesi ile Halk Eğitim Merkezlerinde rutin kursların yanında çocuklara, gençlere ve kadınlara dokunacak projeler üretileceğinin altını çizen  Vali Dr. Ozan Balcı, yapılan çalışmalarda emeği geçen Halk Eğitim Merkezi Müdürü başta olmak merkez çalışanlarına teşekkür etti. 

Related posts

Uzatmayayım Valim, canınız sıkılır!

Kadir Özbilgin

Niksar’ın UNESCO Dünya Mirası Adaylık Süreci

Tokattan Haber

Tokat Havaalanı inşaatına başlandı

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir