Manşet Tokattan

Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin Irak’ta Önemli Ziyaretlerde Bulundu

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin Kuzey Irak Yüksek Öğretim Bakanlığı Genel Müdürü Dr. Jwan J. M. Sharif ile bir araya geldi.

Görüşmede ikili alanlarda yapılabilecek iş birlikleri ele alındı.

Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin daha sonra Türkiye Cumhuriyeti Erbil Başkonsolosu Sn. Hakan Karaçay’ı makamında ziyaret ederek öğrenci alınları ve başkonsolosluk ile iletişim halinde bulunması konularında görüşmelerde bulundular.

Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin ve Ekibi Irak’ta Düzenlenen Üniversite Fuarına Katıldı

Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Irak’ta gerçekleştirilen ve 7. Türkiye ve Kıbrıs Üniversiteleri Fuarı’na katıldı.

Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Kubilay Özyer ve Farabi Kurum Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Gül fuarda Rektör Bünyamin Şahin’e refakat etti.

Türkiye’den 5 Rektör ve toplamda 27 üniversite fuara katıldı.

Açılışta Türkiye Başkonsolosu Hakan Karaçay ve Türkiye’den katılan üniversite rektörlerini temsilen GOP Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin konuşma yaptı.

Türkiye Başkonsolosu Hakan Karaçay, 7’ncisi düzenlenen Türkiye ve Kıbrıs Üniversiteleri Fuarının ülkemizde eğitim gören öğrencilerin sayısal olarak artırılmasında önemli olduğunu ve konsolosluk olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin politikaları doğrultusunda öğrencilerin Türkiye’ye gidişlerinde gerekli işlemleri hızlı bir şekilde tamamlayarak sürece olumlu katkı sağladıkları ifade etti.

Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 vizyonu çerçevesinde Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarında 350.000 öğrenci sayısına ulaşılması konusunda rektörler olarak üzerlerine düşen görevleri yapmak için gayret sarf ettiklerini, şu an itibariyle sayının 150.000’ler civarında olduğunu ve 2023 yılında hedeflenen sayıya ulaşacaklarına inançlarının tam olduğunu ifade etti.

Fuara çok sayıda öğrenci, öğrenci yakınları ve firmaların katıldığı gözlendi. İki gün süren fuar başarılı bir şekilde sonuçlandı.

Related posts

Vali Dr. Ömer Toraman Tokat TEKNOPARK’ta incelemelerde bulundu.

Tokattan Haber

Açlık sınırı 2 bin, yoksulluk sınırı 7 bin liraya dayandı

Tokattan Haber

OKA Toplantısı Çorum Kargın’da yapıldı

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir