İlçeler Manşet Tokattan Zile

Sıfır atık projesi kapsamında Zile’de yapılan kampanyada çevreci gençlere ödül yağdı.

Tokat’ın Zile ilçesinde çevre etkinlikleri kapsamında yapılan törende bilgisayar, yazıcılar, ses sistemi, akülü engelli aracı ve çok sayıda şapka, atkı ve hediyeler dağıtıldı. Ayrıca tüm katılımcılara 1000 adet çam fidanı verildi.

Bölgenin çevreye duyarlı belediye olarak ön plana çıktığına dikkat çeken Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, “Çevreye duyarlı bir belediyemiz var. Belediyemizin katı atık birliğinin olması, atık su arıtma tesisin olması ve özellikle çevreyle ilgili konularda çalışan arkadaşlarımızın da becerili olmasından dolayı Zile Belediyesi öncü bir konumdadır. Çevreye duyarlı olmamız ve gençlerimize çocuklarımıza öğretmemiz lazım. Bu konuda emeği geçen tüm kurumlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Zile Belediyesi Çevre Mühendisi Ayşegül Polattimur ise, bu tür kampanyaların farkındalık oluşturacağını belirterek, “Bugün burada sıfır atık kapsamında okullar arası yapmış olduğumuz elektronik atık ödül törenimizi gerçekleştirdik. Bu kapsamda 6 ton elektronik atık, 800 kg atık pil ilçemizde toplandı. Dereceye giren okullarımıza bilgisayar, yazıcı, ses sistemi, masa tenisi ödüllerimiz oldu” şeklinde konuştu.

İlçe protokolün de katılım sağladığı program okullara hediyelerinin ve teşekkür belgelerinin verilmesiyle son buldu.

Related posts

Her Derde Deva

Tokattan Haber

TÜİK Verileri Açıkladı: İşsizlik Oranı Mart Döneminde %14,1 Oldu

Tokattan Haber

İç dalga! AKP’ye oy vermeyeceğini belirten birçok isim, Saadet Partisi’ne desteğini açıklıyor…

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir