Manşet Tokattan

Eyüp Eroğlu; 2019 yılında hiçbir hizmete zam yapmadık

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu düzenlediği basın toplantısında seçim sonrasında devam eden çalışmaları değerlendirdi.

Toplu taşımada iyileştirme

Vatandaşların toplu taşımadan memnun olmadığını şikâyetler aldıklarını ifade eden Başkan Eroğlu, Temmuz ayında yapılacak olan ihalede belirli kurallar koyacaklarını ifade ederek, “Toplu taşımada da vatandaşlarımızda bir memnuniyetsizlik gördük. Bu doğrultuda bizim Temmuz ayında bir ihale çalışmamız var. Bu açık bir ihale olacak. Bu ihalede belli kuralları, belli yaptırımları kalitenin daha da yükselmesi açısından çok titiz bir şekilde hazırlıyoruz. Bu doğrultuda da gerek oradaki hizmetin kalitesini artırmak gerek araçların kalitesini artırmak diğer taraftan denetim mekanizmasını daha da çoğaltmak için çalışacağız. Vatandaşın memnuniyetini üst seviyelere çıkartmamız lazım. Çünkü bu konu artık belli bir noktaya gelmiş, vatandaşımız da bu konuda ciddi anlamda muzdarip. İnşallah bununla ilgili de Temmuz’da başlayan ihale sürecimizle beraber çok ciddi çalışmalar yapacağız” dedi.

Ücretsiz otobüs

Arife günü vatandaşların mezarlık ziyaretleri için belirli saatlerde ücretsiz olarak Cumhuriyet Meydanından otobüs kaldırılacağını ifade eden Başkan Eroğlu, şunları söyledi.

“Ramazan Bayramının 1 ve 2’nci gününde toplu taşımayı ücretsiz hale getirdik. Vatandaşlarımız bayramın 1 ve 2’nci günü akrabalarına, tanıdıklarına ziyaret yaparken toplu taşıma araçlarını ücretsiz bir şekilde kullanabilecekler. Bunun her türlü masrafını belediye olarak biz karşılayacağız.”

2019 hiçbir hizmete zam yapmadık

Başkan Eroğlu, belediye olarak 2019 yılında hiçbir şeye zam yapmadıklarını ifade ederek, “Biz Tokat Belediyesi olarak 2019 yılında hiçbir şeye zam yapmadık. Bakın suya zam yapmadık. Ama özellikle seçim sürecinde gezdiğimiz yerlerde vatandaşımızın bu konularda vatandaşımızın bilgi sahibi olmadığını gördük. O da herhalde bizim eksikliğimiz. Hiçbir şekilde kiraya, ilan, çevre temizliği, hiçbir şeye zam yapmadan 2019 yılında vatandaşımızın hayatını kolaylaştıran, onlara da bir katkı sağlayalım amacıyla yaptığımız bir yıldı 2019. Biz de bu yıl da ciddi bir yükün altına girdik. Bugün belediyelerimizin masrafları ciddi anlamda çoğaldı. Maaşlarımız arttı, elektrik giderlerimiz arttı. Yaptığımız birçok çalışma, yani dün yaptığınız 1 km asfalt bugün % 40, 50 artmış şekilde yapıyorsunuz. Yani masraflarımız arttığı halde, bu süreçte biz de vatandaşımıza yardımcı olalım, zor bir süreçten geçiyoruz diye su başta olmak üzere hiçbir şeye zam yapmadık. Bu anlamda insanlarımızın hayatını kolaylaştıran işlere imza attık” dedi.

Related posts

Rezalet! Yürüyüş yolunda atış poligonu…

Tokattan Haber

Yozgat’ın Yerlilerinin Galyalılar Olduğunu Biliyor Muydunuz?

Tokattan Haber

Taşova’da 300 Kişilik Kongre ve Kültür Merkezi Yapılıyor

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir