İlçeler Manşet Niksar Tokattan

Vali Dr. Ozan Balcı, Niksar Sokak Atölyelerini Ziyaret Etti

Vali Dr. Ozan Balcı, Niksarlı kadınların el işlerini daha büyük kitlelere ulaştırılmasını sağlayan, kendilerine ve Niksar ekonomisine katkıda bulunmalarına imkan tanıyan sokak atölyesinde ziyaretlerde bulundu.

Keçe hediyelik eşya, alçı minyatür, ahşap boyama, ev dekorasyon gibi alanlarda üretim yapıp pazarlayan kadın girişimcileri sokak atölyesinde ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, yapılan ürünleri inceleyerek, bilgi aldı.

Girişimci kadınları yaptıkları işler nedeniyle tebrik eden Vali Dr. Ozan Balcı, hanımların kendilerini geliştirmelerini ve çalışma hayatına katkı sunmalarını çok önemsediğini belirtti. Vali Dr. Ozan Balcı, “Hanımlarımızı hayatın her alanında görmek bizleri mutlu ediyor. Kadınların gücünden, enerjisinden yararlanabilmek için önlerindeki engelleri kaldırmak ve işlerini kolaylaştırmak bizim en önemli görevlerimizdendir.  Kadınların ekonomik, sosyal, kültürel yaşama daha aktif bir şekilde katılmalarını ve toplumda daha etkili olmalarını görmek beni son derece memnun ediyor.  Niksar’ın kültürünü ve sanatını yaşattığınız için teşekkür ediyorum. Sizlere gereken desteği vermeye her zaman hazırız.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı’ya ziyaretinde Niksar Kaymakam Vekili Dr. Mehmet Gödekmerdan ve Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan eşlik etti.

Related posts

Başkan Bekler: Öğretmenlerimiz birer kandil gibidir

Tokattan Haber

Kentsel Dönüşüm için ihaleye çıkıyor.

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir