Etkinlikler Manşet Tokattan

10. tarım ve İnsan Konulu Fotoğraf Sergisi Novada AVM ’de açıldı

Bakanlığımızca 2009 yılından itibaren “Tarım ve İnsan” başlığı altında gerçekleştirilmeye başlanan ve Deniz Bank sponsorluğun da düzenlenen fotoğraf yarışmasının sonuçlanmasının ardından, sergilenmeye değer görülen fotoğraflardan oluşan 10. sergisi açılmıştır.

Toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini amaçlayan “10. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması”, Genel, Çiftçi, Öğrenci, Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları, Deniz Bank Çalışanları ve Tematik kategori olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleştirilmiştir.

Tematik kategori, 2018 yılında “Buzağı Yılı” olarak belirlenmişti. Yarışmacılar tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, tarım ürünlerinin işlenmesi, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyeti konu alan fotoğraflarla yarışmaya katıldı.

Jüri tarafından, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Denizbank çalışanları, genel, çiftçi, öğrenci, tematik kategorilerinde 669 fotoğraf severin 2 bin 933 eseri değerlendirildi.

Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan eserlerden  Tarım ve İnsan” konularının işlendiği 60 fotoğraf Tokat Novada AVM’de  30  Nisan- 3 Mayıs 2019 tarihlerinde vatandaşlarımızın beğenisine sunulmuştur.

Sergi açılışı İl müdürümüz Sayın Orhan Şahin, İl Müdür yardımcısı Sayın H.İbrahim SEVER ve şube müdürleri tarafından yapılmıştır. İl Müdürü Orhan ŞAHİN açılış konuşmasında “Tarımın ve toprağın önemi konusunda duyarlılığın geliştirilmesi, tarımsal gelişmeler ile tarım, doğa, çevre ve insan ilişkilerini, estetik ve öznel bakış açılarıyla belgesel olarak arşivlerde yerini almasını sağlamak amacıyla düzenlenmektedir. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü çok geniş bir alanda faaliyet gösterirken bunu bir de sanat penceresinden bakmak açısından çok önemlidir. Çok güzel fotoğraflar var. Yarışmaya katılan bütün fotoğraf severlere, yarışmayı düzenleyenlere ve sergide emeği geçen herkese teşekkür ederim”  dedi.

Related posts

Şehidin adı parkta yaşatılacak

Tokattan Haber

Kurtuluş Zaferinin Teminat Belgesi; Lozan Antlaşması Hakkında Bilmeniz Gereken 8 Şey

Tokattan Haber

İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü İlk Öğrencilerini Alıyor

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir