Manşet Tokattan

Ömer Sağol: “işsizliğin zirve yaptığı bir dönemdeyiz”

İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, işsizliği zirve yaptığı, işçilerin zor şartlar altında çalıştığı bir dönemde 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününün kutlandığını belirtti.

Sağol,  “Çağdaş çalışma koşullarının, iş sağlığı ve güvenliği politikalarının ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin olduğu, Avrupa birliği standartlarında bir iş hayatının bulunduğu, iş kazalarının yaşanmadığı, kıdem ve ihbar tazminatlarının fonlara devredilmediği bir gelecekte, tüm işçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutluyor. Tüm emekçilerin çalışma hayatı boyunca barış güven ve dayanışma içinde bulunmalarını diliyorum” dedi.

BELEDİYELERE MAAŞ ÖDEYEMEZ KONUMA GELDİ

İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, “İşçinin alın terinin kurumadan emeğinin karşılığının ödenmesi” şeklindeki inancımızı hatırlatarak, “Fakat görüyorum ki, iktidar partisinin yanlı ve yanlış politikaları sebebiyle belediyeler tekrar maaş ödeyemez duruma düşmüştür. Emeğin, alın terinin kutsallığını yansıtan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün, çalışma barışını güçlendirmesini, toplumumuzda dostluk ve dayanışmayı artırmasını, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesini diliyorum. Dünyada ve ülkemizde işsizlik büyük boyutlara ulaşmıştır. Güzel ülkemde genel işsizliğin yüzde 15’lere üniversiteli işsizliğin yüzde 25’lere geldiğini üzülerek görüyoruz. Böyle bir dönem de çalışanların hakları daha da anlam kazanmaktadır. Çünkü işsizliğin çoğaldığı dönemlerde insanlar emeklerinin karşılığını alamamaktadır” şeklinde konuştu.

İKTİDAR HUZUR VE İSTİKRARI BOZUYOR

Çalışma barışının bozulma aşamasına geldiğine değinen Ömer Sağol, “Çalışan, üreten kesimlerin beklentilerinin ve taleplerinin karşılanması, sorunlarına çözüm üretilmesi, hiç şüphe yoktur ki, ülkedeki huzurun ve istikrarın temel unsurlarından birini oluşturmaktadır” dedi.

BAYRAM HAVASINDA GEÇSİN

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün, özüne ve anlamına uygun olarak bir bayram havasında, bir şenlik ortamında kutlanması konusunda herkesin sorumluluklarını bilerek hareket etmesi gerektiğini sözlerine ekleyen Sağol, “Bu ülke gerginliklerden çok çekti. Toplumu germenin de kimseye faydası olmadığı şimdiye kadar görüldü. Çalışanlarımız, emekçilerimiz marjinal grupların oyunlarına gelmeden hareket etmelidir. Toplum olarak, 1 Mayısların geçmişin acı hatıralarının geride bırakılarak, yüzlerin güldüğü, geleceğe umutla baktığımız bir gün olarak hatırlanmasını istiyoruz. Emek ve Dayanışma Günü’nde bütün çalışanlarımızı tekrar tebrik ediyorum, günlerini kutluyorum” diyerek açıklamalarını tamamladı.

Related posts

Tokat’ta 339 yıllık kuş evi

Tokattan Haber

ÖTV Kalkanı Kalktı: Akaryakıta Bugünden İtibaren Zam

Tokattan Haber

Başkan Bekler: Öğretmenlerimiz birer kandil gibidir

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir