Eğitim İlçeler Manşet Turhal

Başkan Bekler: Öğretmenlerimiz birer kandil gibidir

Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, öğretmenler günü nedeniyle gazetemize bir açıklama yaptı.

Kendisi de bir eğitimci olan Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, “Dünyanın en kutsal mesleğine sahip öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Ana kucağından okul yollarına yürümeye başladığımız ilk günden itibaren, sevgisi ve sonsuz şefkatiyle bizi sarıp sarmalayan, bilgileriyle geleceğimize ışık tutan öğretmenlerimiz sayesinde şimdi bilinçli, bilgili ve başarılı birer bireyiz” dedi.

Başkan Bekler, öğretmenlerin desteğine her zaman minnettar olacaklarını belirterek, sözlerine şöyle devam etti.

“Ben öğretmenlerimizi birer kandile benzetirim. Kendilerini tüketme pahasına da olsa etraflarına sürekli ışık saçarlar. Bize rehberlik ettikleri, yolumuzu aydınlattıkları için borcumuzu asla ödeyemeyeceğiz Fakat hiç değilse Öğretmenler Günü’nde onları hatırlamakla, güzel sözlerimizle, onları asla unutmayacağımızı bir nebze de olsa gösterebiliriz.”

Başkan Bekler, belediye olarak eğitime her türlü katkıyı verdiklerini de anımsatarak, “Öğretmen bir sanatkârdır, yarının temelini o attığı gibi, değerli kişilik hamuruna da biçim verir. Bizimle hayatı paylaşan; bize hayatı öğreten, birey olma çabasında yol gösteren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun” dedi.

 

Related posts

2.Avcı Buluşması ve Ödüllü Ateş Yarışmaları

Tokattan Haber

‘Düğünde Gelen Takılar, Kim Takarsa Taksın Gelinin’

Tokattan Haber

İnternetten Ne Satabileceği Konusunda Fikir Arayanlar İçin E Ticaretin Online Satış İncelikleri

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir