Manşet Tokattan

“Adım Adım Zirveye” Projesi

Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İzcilik ve oryantiring Kulübü tarafından hazırlanan Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı 2018-1 çağrı döneminde desteklenen projeler arasında yer alan “Adım Adım Zirveye” projesi faaliyetlerine başladı.

İzcilik, oryantiring, doğa yürüyüşü ve sportif tırmanma ana faaliyetlerinden oluşan bu proje ile doğa kâşifleri takımları kurulacak.

Bu takımların üyeleri doğada spor yapacak, tırmanacak, kamp kuracak, ekip arkadaşlarıyla birlikte olacak ve gerektiğinde takımına liderlik yapacak, özel hazırlanmış parkurlarda terleyecek, harita ve pusula kullanarak oryantiring yapacak, kamp ateşinde yiyeceğini pişirecek, doğada kendi kurduğu çadırında yatacak ve en önemlisi çok eğlenecek…

Proje kapsamında Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İzcilik ve Oryantiring Kulübü Geyras Doğa Yürüyüşü faaliyetini gerçekleştirdi.

Katılımcılar “Geyras Doğa Yürüyüşü” faaliyetiyle zirveye doğru ilk adımlarını attılar. Yürüyüşe izci liderleri Hüseyin Okumuş ve Ahmet Bozkurt öncülüğünde 21 öğrenci katıldı.

İlgili Yazılar

Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin Amasya Üniversitesi Rektörlüğü Devir Teslim Törenine Katıldı

Tokattan Haber

Milletvekili Yücel Bulut Vali Toraman’ı makamında ziyaret etti

Tokattan Haber

Gençlik Merkezi yaz okulları kapılarını açıyor

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir