Almus İlçeler Manşet Tokattan

ADOS’ tan organ bağışı etkinliği

Almus Doğa Sporları Derneği, doğa sporları alanında etkinlikler yapıp Almus’ta sosyal alandaki boşluğu doldurmaya çalışıyor.

Tokat Turizm Geliştirme Platformu (TURGEP) İstişare Kurulu Üyesi de olan ADOS, bu kez de lösemili çocuklara ve organ bağışına dikkat çekmek üzere bir doğa yürüyüşü düzenledi.

ADOS Doğa Sporları Derneği Başkanı ve Tokat Turizm Geliştirme Platformu İstişare Kurulu üyesi Mehmet Mansur Aytaç her yıl 4500 kişin lösemi hastalığına yakalandığını belirterek, “ Özellikle çocuklarda daha sık görülen bu hastalığa dikkat çekerek küçük kahramanların hayata tutunmaları için onlarla yakından ilgilenen LÖSEV’ e bağış yapılmasını duyurduk” dedi.

Organ bağışı

Diğer önemli bir konunun da organ bağışı olduğuna vurgu yapan Mehmet Mansur Aytaç sözlerine şöyle devam etti.

“Ülkemizde yaklaşık 28 bin kişi organ nakli bekliyor. Organ bağışının ne kadar önemli olduğuna değinip yürüyüşümüze katılan arkadaşlarımızın sağlık kuruluşlarına gidip organ bağışı yapmalarını istedik. Bu haftaki doğa yürüyüşümüzde her zamankinden biraz farklı olarak bu iki önemli konuya değinip maskelerimizi de takıp farkındalık oluşturmaya çalıştık.  Aynı zamanda ADOS ailesi olarak yaptığımız doğa yürüyüşünden sonra çevre temizliği yaparak doğada sadece ayak izimizi bıraktık. Katılım sağlayan herkese teşekkür ediyor bir sonraki etkinliğimizde görüşmek üzere diyorum.”

ADOS hemen hemen her hafta doğa sporları alanında etkinlikler yapıp Almus’ ta sosyal alandaki boşluğu doldurmaya çalışın, etkinliklerine katılanların hoş vakit geçirmelerini, yeni yerler görmelerini ve doğada zaman geçirmelerini sağlayan aktif bir dernek.

Related posts

OKA VE YHKB toplantıları Samsun’da yapıldı

Tokattan Haber

Sıfır atık projesi kapsamında Zile’de yapılan kampanyada çevreci gençlere ödül yağdı.

Tokattan Haber

Disiplin altına alınmamış nüfus artışı ve doğacak tehlikeler

Kadir Özbilgin

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir