Manşet Tokattan

OKA Yönetim Kurulu Amasya’da toplandı

Vali Dr. Ömer Toraman OKA Yönetim Kurulu Toplantısı için gittiği Amasya’da Vali Dr. Osman Varol’u makamında ziyaret etti. Ziyaret sonrası Amasya Valisi Dr. Osman Varol’un ev sahipliğinde, Vali Dr. Ömer Toraman, Samsun Valisi Osman Kaymak, Çorum Valisi Necmeddin Kılıç ve beraberindekiler Şehzadeler Gezi Yolu, II. Bayezid Külliyesi ve Minyatür Amasya Müzesi’nde gezi ve incelemelerde bulundu.

Daha sonra Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Yönetim Kurulu Ekim Ayı Toplantısına geçildi. Toplantı OKA Yönetim Kurulu Başkanı Vali Dr. Ömer Toraman başkanlığında gerçekleştirildi.

Dönem Başkanı Vali Dr. Ömer Toraman’ın açılış konuşması ile başlayan toplantıda, gündem maddeleri görüşüldü. Toplantı, görüş ve önerilerin ardından sona erdi.

Toplantıya OKA dönem Başkanı Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman, Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, Samsun Valisi Osman Kaymak, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çittır, Tokat İl Genel Meclisi Başkanı Salih Yıldırım, Çorum İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya, Tokat TSO Başkanı Dr. Ali Çelik, Amasya TSO Başkanı Murat Kırlangıç, Samsun Büyük Şehir Belediyesi ARGE Daire Başkanı Ramazan Aydın, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen ve diğer üyeler katıldılar.

Daha sonra Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği (YHKB) Ekim Ayı Encümen Toplantısı yapıldı. Birlik Başkanı ve ev sahibi Amasya Valisi Dr. Osman Varol’un açılış konuşması ile başlayan toplantıda YHKB gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

YHKB toplantısı Amasya Valisi Birlik Başkanı Sayın Dr. Osman Varol, Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman, Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, Amasya İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çittır, Çorum İl Genel Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya, Tokat İl Genel Meclis Üyesi L. Daim Namlı ve birlik personelinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

İlgili Yazılar

Kadim Durmaz’dan şarbon hastalığı ve ithal hayvan soruları

Tokattan Haber

Milletvekili Arslan: “Öğrenciler haydi okula!”

Tokattan Haber

Erol Duyum’a Ziyaret

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir