Manşet Tokattan

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Tokat’a geldi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Tokat’ta açılışlar yaparak çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Tokat Havalimanı’nda Vali Dr. Ömer Toraman ve protokol mensupları tarafından karşılanan Bakan Selçuk, karşılamanın ardından Valiliği ziyaret ederek şeref defterini imzaladı ve Vali Toraman’dan Tokat’ta planlanan yatırımlar ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Buradan Almus’a hareket eden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Vali Dr. Ömer Toraman, Aliyyül Murtaza Erkek Kur’an kursunun açılış törenine katıldı. Tören saygı duruşu, İstiklal Marşımızın okunması ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Vesile İlim Hayrat Vakfı Başkanı Hamdi Güler, İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili ve Tokat Milletvekili Av. Özlem Zengin’in konuşmalarının ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konuşmasını gerçekleştirdi.

Protokol konuşmalarını müteakip yapılan dua ile kurdele kesilerek Aliyyül Murtaza Erkek Kur’an Kursunun açılışı gerçekleştirildi. Açılışın töreninin ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Vali Dr. Ömer Toraman ve beraberindekiler Fatıma-tüz Zehra Kız Kur’an Kursundaki 48 hafız için düzenlenen Hafızlık icazet törenine katıldılar.

Ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Vali Dr. Ömer Toraman ve beraberindekiler, Milli İstihdam Seferberliği kapsamında CRS Denim Tekstil Kot Fabrikasında İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 75 kişilik İş Garantili İş Başı Eğitim Programı açılışını gerçekleştirerek kursiyerleri ziyaret ettiler. Bakan Selçuk ve Vali Toraman, işçilerle birlikte yemek yedikten sonra fabrika sahasında incelemelerde de bulundular.

Program kapsamında daha sonra Zile Huzurevi, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin açılış törenine geçildi. Bakan Selçuk tören öncesi, burada kalan yaşlılarla yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, Tokat Milletvekili Av. Özlem Zengin, Vali Dr. Ömer Toraman ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un konuşmalarının ardından Zile Huzurevi, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Zile Huzurevi, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ve inceleme sonrası, Turhal Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon merkezini ziyaret eden Bakan Selçuk,  Rehabilitasyon Merkezinde kalanlarla bir süre sohbet ederek yakından ilgilendi.

Taşhan’da faaliyet gösteren kadın girişimcileri de ziyaret eden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk burada üretilen ve satılan ürünleri inceleyerek kadın girişimci ve esnaflarla sohbet edip hayırlı işler diledi.

Bakan Selçuk AK Parti İl Başkanlığı ile KADEM Tokat İl Temsilciliğini ziyaret ettikten sonra Belediye Başkanlığını ziyaret ederek yürütülen çalışmalar hakkında Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’ndan bilgiler aldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Vali Dr. Ömer Toraman ve beraberindekiler daha sonra Behzat Hanımeli Kültür Merkezini ziyaret etti. Burada açılan kurslarda bayanların yaptıkları el emeği ürünleri inceleyen Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, ürünler ve çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Tokat ziyaret programı kapsamında Diyarbakır Lice’de şehit olan Uzman Çavuş Mehmet Gözüdok’un ailesini ziyaret eden Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk devletimizin her zaman şehit yakınları ve gazilerimizin yanında olduğunu ifade etti.

Son olarak Bakan Selçuk ve Vali Toraman, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Çocuk Evlerinde kalan çocuklarla yemekte bir araya geldi. Çocukların yaptığı kara kalem portre resmini hediye ettikleri Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, çocuklara teşekkür ederek çeşitli hediyeler verdi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un Tokat programına Vali Dr. Ömer Toraman, Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem, Tokat Milletvekili Av. Özlem Zengin ve protokol mensupları katıldılar.

Related posts

Napa Vadisi Yaratabilir miyiz?

Tokattan Haber

OFF-ROAD Yarışlarında TOFSAD Damgası

Tokattan Haber

Kadim Durmaz; “Dolar bazlı yapılan kira sözleşmeleri iptal edilsin”

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir