Manşet Tokattan

Kültür Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a ziyaret

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr Ali Çelik, beraberinde MHP tokat Milletvekili Av Yücel Bulut ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette Kültür ve Turizm Bakanlığını ilgilendiren acil talepleri Bakan Mehmet Ersoy ile görüşme fırsatı bulduklarını söyleyen Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Ali Çelik, bu ziyaret için birlikte randevu alınan ismin MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut olduğunu söyledi.

Yapılan ziyarette ortaya çıkan tabloya dikkat çeken Başkan Çelik, iktidarı ile muhalefeti ile ve sivil toplum örgütleriyle el ele verilerek Tokat için bir şeyler yapmaya çalıştıklarını kaydetti.

Başkan Ali Çelik; “Akbelen Yaylamızın turizm planının yapılmasına yönelik olarak yazılı talebimiz ile Beyhamam Sokağı, Sulusokak ve Zile Çarşımızın sağlıklaştırılmasına yönelik yapılacak proje ile ilgili ön çalışmamızın yanı sıra; Komana ve Sebastopolis gibi antik dönemlerden kalan turistik ve tarihi mekanlarımızla alakalı bir dizi dosyayı kendisine ilettik. Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü’nün Sivas yerine bizde olması gerekliğini paylaştık ve bunu istedik. Malum İstanbul’dan sonra en büyük envantere sahip olan şehir olarak bu müdürlüğün bizde olmaması bir kayıp. Sayın Bakanı Ekim ayı içerisinde de Tokat’a davet ettik. Sağ olsun kendileri bu davetimize çok sıcak baktılar. Tokat’a geleceği tarihe kadar taleplerimizden bir kaçını çözeceğinin ve kente bu müjdeleri vermek için geleceğini söyledi. Ayrıca kendilerine takdim ettiğimiz Niksar Çeyiz Sandığını da çok beğendiğini ifade etti. Kentin bütünüyle turizminin gelişmesine yönelik olarak süregelen çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

İlgili Yazılar

Klimalarınızı ayarlayın, serinlemeye çalışırken zatürre olmayın

Tokattan Haber

Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan’dan Rektör Mustafa Şahin’e ziyaret

Tokattan Haber

Milletvekili Arslan’dan Vali Toraman’a ziyaret

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir