Manşet Tokattan

Gaziosmanpaşa Lisesi Geleneksel Pilav Günü

Tokat’ın en köklü lisesi olan Gaziosmanpaşa Lisesi ve Mezunları Derneği tarafından düzenlenen 15. Geleneksel Pilav Günü etkinliği yapıldı.

Bugüne kadar birçok bakan, milletvekili, belediye başkanı; her kademede ve her alanda kendini göstermiş sanatçı, bilim adamı, bürokrat yetiştirmiş olan Gaziosmanpaşa Lisesi, birbirinden değerli mezununa ev sahipliği yaptı.  Ülkemizin her köşesinden gelen binlerce mezun GOP Lisesinde buluştu.

Şehir meydanına yürüyüş, çelenk sunma programlarının ardından salon programına geçildi. Programa Vali Dr. Ömer Toraman, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, çok sayıda kurum amiri ve mezunlar katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başladı. Gaziosmanpaşa Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı Melih Yardımcı’nın yaptığı açış konuşmasının ardından Gazi Osman Paşa Lisesi Müdürü Ramazan Atlı, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdullah Taştan, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ve Vali Dr. Ömer Toraman birer konuşma yaptı.

Vali Toraman yaptığı konuşmada okulun adını aldığı Türk tarihinin en büyük komutanlarından Plevne Kahramanı Gazi Osman Paşa’ya vurgu yaptı. Köklü ve sağlam bir geleneğe sahip olan okulların mezunlarında da geleneğin izleri olduğunu, böyle okullardan mezun olmanın bir insan için çok büyük bir şans olduğunu ifade etti.

Programda 1971-1972 ve 1972-1973 mezunlarına mezuniyetlerinin anısına plaket verilmesinin ardından okul bahçesinde hazırlanan platformlarda, geleneksel pehlili pilav ikramına geçildi.

Tokat’ın en büyük sosyal etkinliklerinden olan geleneksel pilav günü yoğun ve renkli görüntülerle son buldu.

İlgili Yazılar

Başkent Tokatlılar Derneği’nden TSO’ya ziyaret

Tokattan Haber

OKA Yönetim Kurulu Amasya’da toplandı

Tokattan Haber

Kredi kartları azami faiz oranları açıklandı

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir