Eğitim İlçeler Manşet Tokattan Turhal

Başkan Yılmaz Bekler’den yeni eğitim öğretim yılı mesajı

Bir ülkenin geleceğinin çocukların göreceği eğitime bağlı olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz Bekler, “Bir milleti ayağa kaldıracak, geleceğe taşıyacak tek miras iyi bir eğitim üzerinde inşa edilmiş toplumdur. Bu inançla başlayacak 2018-2019 yılı öğretim döneminde yarınların geleceği olan kıymetli öğrencilere ve eğitim camiamıza başarılar diler, eğitim-öğretim yılının sağlık ve mutluluk getirmesini temenni ederim” dedi.

2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, belediye olarak eğitime imkanlar dahilinde destek olduklarını ifade ederek,  yeni eğitim öğretim yılında da okulların eksikliklerinin giderilmesinde ve ihtiyaçlarının karşılanmasında bütçe imkanları doğrultusunda gerekli desteklerin verileceğini belirtti.

Hükumetin çalışmaları sayesinde çocukların artık hedeflenen standartlardaki sınıflarda eğitim görmeye başladığını kaydeden Başkan Bekler: “Fiziki altyapıda sağlanan gelişmenin yanı sıra öğretmen açığının giderilmesi başta olmak üzere araç gereç, teçhizat ve donanım noktasında da büyük ilerlemelerin sağlandığı ülkemizde, çocuklarımız artık daha iyi şartlarda eğitim almaktadır. Ülkenin ve ilin gelişimine katkı sağlayan eğitim yatırımlarının günden güne artacağını umut ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle tekrar 2018-2019 eğitim öğretim yılının geleceğimizin umudu, ülkemizin istikbali tüm öğrencilerimize ve onları hayata hazırlayan kıymetli  öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Related posts

BDDK’dan yeni yapılandırma kararı

Tokattan Haber

Vali Toraman’dan Sanayi Siteleri Genel Müdürüne ziyaret

Tokattan Haber

İŞKUR 2219 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir