Eğitim Manşet Tokattan

Milletvekili Arslan: “Öğrenciler haydi okula!”

Ak Parti Tokat Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Av. Mustafa Arslan 2018–2019 Eğitim – Öğretim Yılı açılışı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Arslan, yayınladığı mesajında şunları dile getirdi;

Arslan; “2018-2019 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla; yüreği okula ilk kez başlamanın heyecanıyla çarpan minik yavrularımız, okuluna kavuşmayı bekleyen sevgili çocuklarımız, anne babaları ile onurlu mesleği seçerek ülkemizin her köşesinde bu mukaddes görevi ifa eden değerli öğretmenlerimiz ve yöneticilerimizle yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın  heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. ”

Eğitim ve öğretim davası insan olma, millet olma davasıdır.

“İlim ilim bilmektir, ilim kendini bilmektir, sen kendini bilmezsen ya nice okumaktır.” diyen Yunus’u, “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” diyen Hazreti Ali’nin sözleri eğitim-öğretime verilen önemi göstermektedir.

Diğer yönden toplumların kalkınması rahat ve huzura kavuşmalarının tek yolu bireylerinin iyi bir eğitim almasından geçmektedir. Bu da çağdaş eğitim ile mümkündür. Hükumet olarak çağdaş eğitimi yakalamak için öğrencilerimizin okul öncesinden, üniversiteye kadar çağın gereklerine uygun eğitim almaları, teknolojik imkanları en yüksek seviyede kullanmaları ve eğitim fırsatlarından aynı derecede faydalanmaları için en büyük bütçeyi eğitime ayırdık. Büyük eğitim atılımları gerçekleştirdik. En değerli yatırımın eğitime ve insana yapılan yatırım olduğunu biliyoruz. Bu anlayış içinde geleceğe yön verecek projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. Gayemiz ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacak, 2023 hedefleri ile 2053 ve 2071 vizyonuyla buluşturacak olan, okuyan, araştıran, geleceğe dair hedef ve iddiaları olan, ülkesini ve milletini seven nitelikli bir nesil yetiştirmektir. Bu gayemizi başarmak için kararlıyız, emin adımlarla hedeflerimize doğru ilerliyoruz.

Bu vesile ile öğretmenlerimize, çocuklarımızın yetiştirilmesindeki büyük fedakarlıklarından dolayı teşekkür ediyorum.

2018–2019 eğitim- öğretim yılının tüm ülkemizle birlikte, Tokat ilimizdeki öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve eğitim çalışanlarına hayırlı olmasını diliyor, şimdiden emeği geçen ve geçecek olan eğitim gönüllülerine şükranlarımı sunuyorum.

Av. Mustafa ARSLAN

Ak Parti Tokat Milletvekili

Related posts

Niksar’da deprem öncü işaretleri izleme istasyonu kuruldu

Tokattan Haber

Anadolu’nun az bilinen cenneti TOKAT

Tokattan Haber

Niksar Ayvaz Suyu kime peşkeş çekiliyor?..

Kadir Özbilgin

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir