Manşet Tokattan

Tokat Havaalanı inşaatına başlandı

Tokat’ın rekabetçi piyasalara açılmasına ve turizm gelişmesine önemli katkı sağlayacak yeni Tokat Hava alanı inşaatı çalışmalarına başlandı.

Tokat Milletvekili Mustafa Arslan ve beraberindekiler Tokat Hava Alanı ile ilgili çalışmaları yerinde incelediler, yetkililerden bilgi aldılar.

Milletvekili Mustafa Arslan, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi Tokat İl Başkanı Metin Polat’ın da katıldığı inceleme gezisinde, çalışmalar yerinde incelendi.

Tokat’ın her şeyin en iyisine layık olduğunu belirten Milletvekili Mustafa Arslan,  yeni Tokat Hava Limanı projesinde alt yapı çalışmalarında müteahhit firmaya yer teslimi yapıldığını belirterek, hava alanının 2020 yılında hizmete açılacağını belirtti.

Arslan,  birinci önceliklerinin ulaşım, ikinci önceliklerinin tarım, üçüncü önceliklerinin ise turizm olduğunu söyledi. Ulaşımla ilgili devam eden projeleri değerlendiren Arslan,”Niksar yolumuzun Yağmurlu’ya kadar olan bölümde beton sati kaplaması bitecek. Önümüzdeki yılda Yağmurlu’dan itibaren Niksar bağlantı yoluna bağlantı yapılması içim gayret sarf edeceğiz. Bütçe ve ödenek çalışmalarını bu yıldan takip edeceğiz. Ünye-Akkuş yolu ile ilgili proje çalışmaları devam ediyor. Cumhurbaşkanımız Ordu’daki mitingde açıklamıştı. Türkiye’nin en pahalı yolu oluyor 1.7 katrilyon liraya mal olacak. Tamamı viyadük ve tünellerle yapılıyor ve hiçbir virajı yok. Projesini Samsun Karayolları Bölge Müdürlüğünde gördüm. Projesinin biter bitmez ihalesinin yapılacağını ümit ediyorum. Bu yolla ilgili olarak biz Ordu milletvekilleri ile iş birliği yapacağız. Almus yolumuzla ilgili olarak istimlak çalışmalarımız başladı. Almus yolumuz önemli ölçüde yenilenecek. Turhal-Zile arasındaki yolla ilgili olarak ihale yapıldı çalışmalar başlamak üzere. Zile Alaca yolunun da biran önce bitirilmesi için çalışmalarımızı başlattık. Ünye yolu yapıldığı zaman Zile Alaca yolu bittiği zaman Karadeniz’deki araçların tamamı Ege’ye gidecekleri zaman bu yolu tercih edecek. Ayrıca Tokat-Sivas Karayolu Çamlıbel tüneli ile ilgili çalışmamız var. Etüt işlemleri bitti ihale edilmek üzere. Çamlıbel tüneli de biran önce başlar diye bekliyoruz” dedi.

Related posts

Ayvaz Su’ya ‘üstün lezzet’ ödülü

Tokattan Haber

Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, belediyeye ait bağda kamp yapan öğrencileri ziyaret etti.

Tokattan Haber

 CHP’li Durmaz: “Bedelli askerlik eğitimi Tokat’ta verilsin”

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir