İlçeler Manşet Tokattan Turhal

Minik Elif’ten örnek davranış

Erzurum’da  yaşayan, Minik  Elif  Giden ailesiyle birlikte topladığı mavi kapakları sosyal medya üzerinden iletişime geçtiği Turhal Belediyesi yetkililerine engelli arabası almak için teslim etti.

erzurum’da yaşayan Elif Giden engelli arabası alabilmek için cadde, sokak, piknik alanı demeden  gezerek 15 bin adet mavi kapak topladı. Bir engelli vatandaşın hayatını kolaylaştırabilmek için Annesi aracılığıyla Turhal Belediyesinin  sosyal medya üzerinden geri dönüşüm çalışmasına yorum yaparak yardım istedi. Turhal Belediyesi yetkilileri  konuyla alakalı yardımcı olacaklarını söyledi ve Elif Gideni ve ailesini Turhal’a davet etti.

Sosyal medya üzerinden Annesinin attığı mesajın dikkate alınmasından dolayı mutlu olduğunu ifade eden Elif  Giden , “Ben 6 yaşındayım engelli kardeşlerimizin rahat yürüyebilmesi için ailemle geze geze mavi kapak topladım.” diye konuştu.

Turhal Belediyesinin sosyal medyadaki aktivitelerini yakından takip ettiğini ifade eden Baba Fatih Giden, “ Erzurum’da,  Memleketim Turhal’da devam eden Geri dönüşüm hareketine kızımla nasıl destek verebiliriz diye düşünürken caddelerden, piknik alanlarından mavi kapak toplamaya başladık. İnsanlar ne der neler düşünür diye düşünmeden basitçe eldivenlerimizi takarak derin derya olan bu alanda bizimde bir katkımız olsun istedik. Böyle çalışmalar sergileyen ve bizlerle hızlı bir şekilde iletişime geçen Turhal Belediyesine, yetkililerine çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Turhal Şeker Fabrikası’nda işçilere şok

Tokattan Haber

Ayvaz Su’ya ‘üstün lezzet’ ödülü

Tokattan Haber

Zile’de zabıta denetimi

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir