Manşet Spor Tokattan

Sportif yetenek taramasında 2.etap başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortak projesi olan ve 7 Mayıs itibariyle Tokat İl genelinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde uygulanan “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesinin ikinci etap çalışmaları İl ve İlçe Spor tesislerinde başladı.

3. Sınıfta okuyan 4 Bin 22 öğrencimizin yer aldığı taramalarda öğrencilerin boy-kilo, oturma yüksekliği, kulaç uzunluğu, esneklik, dikey sıçrama, çeviklik, sağlık topu fırlatma, pençe kuvveti ve 20 metre sürat koşusu gibi kriterlerde değerlendirilerek sayısal değerleri alınmıştı.

Tarama sonunda tüm testlerin ortalamasında en yüksek performansı gösteren 856 İlkokul 3.Sınıf öğrencisi ile ikinci etap çalışmaları Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde alanında uzman antrenörler eşliğinde başladı.

Yaklaşık 8 hafta devam edecek ikinci etap eğitimlerinde öğrencilerin, İl Merkez ve İlçelerde oluşturulan ekipler tarafından, fiziksel eğitim kartları uygulanarak, Eylül ayında yapılacak olan yeni taramaya tabi tutulacaklardır.

Related posts

Kadim Durmaz; “Dolar bazlı yapılan kira sözleşmeleri iptal edilsin”

Tokattan Haber

İşaret dili kursu’na ilgi her geçen gün artıyor

Tokattan Haber

İdare Mahkemesi Başkanı Bayram Doğan’dan Vali Toraman’a veda ziyareti

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir