Bilim Teknoloji Eğitim Manşet Tokattan

İşletme ve Ekonomi Uluslararası Konferansı Tokat’ta yapıldı

International Conference on Contemporary Issues in Business & Economics (ICCIBE) Tokat’ta yapıldı.

13 farklı ülkeden toplam 68 bildiri ile yaklaşık olarak 150 katılımcının hazır bulunduğu uluslararası kongremiz, 14-15 Temmuz 2018 tarihleri arasında Tokat’ta yapıldı.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezinden gerçekleştirilen, yaklaşık olarak %85’inin yabancı katılımcıların oluşturduğu kongrede, sunumların tamamı İngilizce dilinde yapılmıştır.

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde, kongredeki katılımcılara çeşitli videolarla desteklenmiş bir sunum yapıldı. Bu sunumda, hain darbe girişiminin olduğu geceye ait görüntülerle birlikte ülkemizde yaşanan olaylar anlatıldı. Darbe girişimine teşebbüste bulunanların halka ve ülkemize nasıl zararlar verdiğini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki ayağa kalkışın ve halkın sokağa çıkması ile ülkesine canını siper etmesi anlatıldı.

Kongrede oturumların yapıldığı salonlarda özellikle yurt dışından gelen katılımcılara farkındalık oluştursun diye özel ve anlamlı isimler verilmiştir. Şehit Ömer HALİSDEMİR Salonu, Şehit Birol YAVUZ Salonu ve 15 Temmuz Salonu gibi isimler kullanılmıştır. Ayrıca Tokat ilinin tanıtımı ve ilerde yapılması düşünülen turizm etkinliklerine de öncü olması dolayısıyla Ballıca Salonu, Mevlevihane Salonu ve Sulusokak Salonu isimleri kullanılmıştır.

5 farklı ülkeden (Türkiye, Pakistan, Endonezya, Makedonya ve Uganda) üniversitelerin ortaklık kurarak düzenlediği bu kongrede başta; Rektörler, Rektör Yardımcıları, Öğretim Üyeleri, Öğretim Görevlileri, Araştırma Görevlileri ve Doktora Öğrencileri olmak üzere akademik camiadan pek çok bilim insanının dâhil olduğu yoğun katılımlı bir kongre gerçekleştirildi.

16 Temmuz 2018 tarihinde de kongremize gelen misafirlerle birlikte Tokat ili içerisinde bulunan önemli turistik yerlerin gezdirildiği Gezi Programı düzenlenmiştir.

Kongre Düzenleme Kurulu tarafından yapılan açıklama ile bu tür kongrelerin gerek Anadolu şehirleri gerek ülkemiz adına pek çok kazanımlar sağladığı belirtildi. Asya Ülkeleri, Afrika Ülkeleri ve ihmal edilmiş tüm ülkeler ile ilişkilerin arttırılması amacıyla, ülke menfaatlerimizi öncelikli kılarak yapılan bu tür kongrelerin hem bilim dünyasına hem de katılımcıların sosyal sermayenin oluşması adına çok önemli olduğu belirtilmiştir. Kongrelerin ilerleyen zamanlarla devamının gelmesi adına gayret gösterileceği belirtilmiştir.

Uluslararası kongremizin düzenlenmesinde öncelikle Anadolu Yönetim Topluluğu ile birlikte Girişimcilik, Yönetim ve Strateji Araştırmaları Derneği olmak üzere maddi ve manevi desteğini esirgemeyen tüm ortaklarımıza ve destekçilerimize teşekkürlerimizi sunarız. Çeşitli sponsorların da desteklerini esirgemediği bu kongremizde pek çok akademisyen adayı da sunumlar süresince yerlerini aldılar.

Kongre Link: https://www.facebook.com/iccibetr/

Gala yemeği link:   https://drive.google.com/file/d/1dxwwakHRin4VRynZ4kL-ElgxcQORdVi9/view

 

Related posts

Kentini Tanı, Kendini Tanı

Tokattan Haber

TÜİK Verileri Açıkladı: İşsizlik Oranı Mart Döneminde %14,1 Oldu

Tokattan Haber

İhvan Sevgisi

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir