Manşet Spor Tokattan

Uluslararası Milli Bilinç Kampı sonrasında Tokat’ lı izcilerimizden ziyaret

Tokat Deha Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri Bünyamin Gürbüz, Ahmet Soğukpınar ve Milli İzciler Zahid Erdem Şanlı ve Yusuf Din Ayaz Dede Törenleri ve Balkan Ülkeleri Uluslararası Milli Bilinç Kampı sonrasında İl Müdürlüğünü ziyaret ettiler.

Ayaz Dede Törenleri ve Balkan Ülkeleri Uluslararası Milli Bilinç Kampında yapılan çalışmalar ve etkinlikler ile açıklamalarda bulunan İzciler;

Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından organize edilen ve İlimizi temsilen katılım sağlayan kafilemizle 25 Haziran – 07 Temmuz 2018 tarihleri arasında Bosna-Hersek, Hırvatistan, Karadağ, Kosova, Makedonya, Arnavutluk, Bulgaristan, Sırbistan ve Yunanistan olmak üzere 9 Ülkeyi gezerek, kamp programı kapsamında bir dizi etkinliklere katılım sağladık. Tokat İzcilerimiz adına bizlere yapmış olduğunuz desteklerden dolayı Şahsınıza ve kurum personellerinize teşekkür ediyoruz” dediler.

Ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Müdürü Çağlar;

Balkan ülkelerini incelemek, burada bulunan tarihi ve kültürel eserlerimizi tanımak, bu ülke halkları ile ortak kültürel mirasımızı araştırmak, izcileri ile ortak faaliyetler yapmak, Fatih Sultan Mehmet Han’ın fethettiği Bosna-Hersek’te 508. sı kutlanacak Ayvaz Dede Törenlerine katılarak, bu doğrultuda 9 Balkan Ülkesi’ni kapsayan Ayaz Dede Törenleri ve Balkan Ülkeleri Uluslararası Milli Bilinç Kampında İlimizi en iyi şekilde temsil eden izci gençlerimize teşekkür ediyorum “dedi.

Ziyaret sonunda İl Müdürü Çağlar izci gençlerimize günün anısına Tokat’a özgü yöresel el baskısı fular hediye etti.

AYAZ DEDE TÖRENLERİNE KATILIM SAĞLAYAN TOKAT KAFİLEMİZ

Tokat Deha Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü

Zahid Erdem Şanlı – İzci

Yusuf Din – İzci

Turhal Çevre Kültür ve Spor Kulübü

Adem Soydan – Lider

Mahmut Sami Öz – İzci

Abdüllatif Şahin – İzci

Topçam İzcilik ve Spor Kulübü

Ahmet Bozkurt – Lider

Related posts

Yine Zirvedeyiz! Türkiye Eğitimi Terk Etme Oranında Avrupa Birincisi

Tokattan Haber

% 30 hibe düve alım destekleme listeleri belli oldu

Tokattan Haber

Okursanız Ufkunuzu Açacağını ve Çok Seveceğinizi Bildiğiniz Ama Bir Türlü Okumadığınız Kitapları Tek Tek Size Özet Geçiyoruz!

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir