İlçeler Manşet Niksar

Ayvaz Su’ya ‘üstün lezzet’ ödülü

Türkiye’nin AB standartlarına uygun, 1400 yıllık şifa kaynağı Niksar Ayvaz Suyu, Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (iTQi) tarafından verilen en büyük ödül olan Üstün Lezzet Ödülü’nün sahibi oldu.

Uluslararası Tat ve Kalite Enstitü (iTQi) tarafından ‘2 Yıldız’la taçlandırılan Ayvaz Su, içecek kategorisinde ödülü alan nadir markalardan oldu. Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, yapılan yatırımlar ile güçlü bayi ağıyla tarihin her akışında rolü olan Ayvaz Suyunun yeniden dirilişe geçtiğini belirtti.

Bu yıla Avrupa Kalite Ödülü alarak başladıklarını belirten Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan konuşmasının devamında; “Her asırda dağıttığı şifa ile tarih kitaplarını süsleyen Niksar Ayvaz Suyumuz, yaptığımız yatırımlar sonucunda eski günlerindeki ivmeyi tekrar yakaladı. 2018 yılı başında “Avrupa Kalite Ödülü”ne layık görülen suyumuz şimdide Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (iTQi) tarafından verilen en büyük ödül olan Üstün Lezzet Ödülü’ne layık görüldü. Suyumuza sofralarında yer veren tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Daha nice ödüllere inşallah” dedi.

İlgili Yazılar

Niksar Belediyesi: Bir tas su hayat kurtarır

Tokattan Haber

İthalatın yüzde 14 arttığı Türk tarım sektörü çözüm arıyor

Tokattan Haber

Turlar ile ilgili yeni düzenleme geliyor

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir