Eğitim Manşet Yurt

Rektörün Protesto Edildiği Boğaziçi Üniversitesi Mezuniyet Töreni Gündemde

Boğaziçi Üniversitesi 2017 – 2018 akademik yıl mezuniyet töreni, üniversitenin Uçaksavar Spor Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

Törende, mezun olan Boğaziçili öğrenciler, pankart ve dövizlerle yürürken, mzunlar yerlerini aldıktan sonra Rektör Prof. Dr. Mehmed Özkan konuşma yapmak üzere kürsüye çıktı. Özkan sözlerine başladığı sırada, mezunlar ayağa kalkarak sırtlarını kürsüye döndü. Bu sırada eline LGBTİ bayrağı alan bazı mezunlar kürsünün önüne gitti.

Mezunlara, tribünlerde bekleyen aileler de alkış tufanı ile destek verdi. Yaşanan bu olaylar sosyal medyada gündem oldu.

Rektörün protesto edildiği anlar bu şekilde görüntülendi

Bunun dışında mezunlar ellerinde pankart ve dövizlerle yürüdüler. Yine ortaya orantısız zekanın birkaç örneği çıktığını söylersek yanlış olmaz

Dikkat çeken pankartlardan biri de bu oldu; üzerinde “Okutmayacağım dediğin komünistler mezun oldu. Senin diploman nerede?” yazan pankart sosyal medyada çok konuşuldu.

Peki ne olmuştu?

Mart ayında gerçekleştirilen Zeytin Dalı Operasyonu sırasında Boğaziçi Üniversitesi’nde, Afrin merkezine girmesini lokum dağıtarak kutlayan öğrenciler ile “İşgalin, katliamın lokumu olmaz” diyen öğrenciler arasında gerilim çıkmış, polis lokum dağıtanlara karşı çıkan birçok öğrenciyi gözaltına almıştı. Bunun ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Samsun’daki il kongresinde konuşmuş ve de “”Adını söylemeyeyim siz zaten anlarsınız. Çıktılar orada, imanlı, milli, yerli gençlik Afrin’le ilgili lokum dağıtıyor ve bu gençlik orada lokum dağıtırken o komünist, vatan haini gençler onların masalarını dağıtmaya yelteniyorlar. Bunlar terörist gençler, buna okuma hakkı vermeyeceğiz” açıklamalarında bulunmuştu.

Related posts

Kadim Durmaz: Yeni eğitim sorunlarla başlıyor

Tokattan Haber

Başkan Bekler sanayi esnafıyla bir araya geldi

Tokattan Haber

Yasalar Kaç Oyla Kabul Edilecek, Erken Seçime Nasıl Gidilecek? 7 Maddede Meclis’te Yeni Dönem

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir