Manşet Tokattan

Tokat Belediyesi çalışmaları devam ediyor

Tokat Belediyesi seçim çalışmaları nedeniyle kısa bir ara verdiği çalışmalarına tam hız devam ediyor.

15 Temmuz Şehitler anıtı hazırlanıyor

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, 15 Temmuz Şehitler Anıtının 15 Temmuz’da açılacağını belirtti.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, teknik ekibiyle birlikte belediye çalışma alanlarında incelemelerde bulunmaya devam ediyor. Yeşilırmak Mahallesi Vali Zekai Gümüşdiş Bulvarı Merkez Camii önünde yapımına başlanılan 15 Temmuz Şehitler Anıtı çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Eroğlu, anıtın 15 Temmuz tarihinde açılacağının müjdesini verdi.

Başkan Eroğlu, 15 Temmuz Şehitler Anıtıyla ilgili yaptığı açıklamada; “Göreve geldiğimiz andan itibaren anıtlar, meydanlar oluşturmaya çok önem verdik. Şimdi de Tokat-Turhal yolu üzerinde, Sanayi Sitemizin hemen karşısında Yeşilırmak kenarında, Merkez Camii’nin hemen önündeki bu alanda bir başka anıtı hem şehitlerimiz için hem de Tokat’lı hemşehrilerimizin kullanımına hazırlıyoruz. İnşallah burası 15 Temmuz Şehitler Anıtı olacak ve önümüzdeki 15 Temmuz’da da açılışını hep birlikte yapacağız. Bu bölgede 15 Temmuz’u anımsatan bir anıt ve figürler kayacağız. Böylelikle 15 Temmuz’u da şehrimizin bir köşesinde ayrıca yaşatmış olacağız” dedi.

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan karanlık geceye de değinen Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, gelecek nesillere bu geceyi unutturmamak, anlatmak gerektiğinin de altını çizdi. Başkan Eroğlu 15 Temmuz’la ilgili şöyle konuştu: 15 Temmuz gerçekten de son derece önemli bir geceydi. Kapkaranlık bir geceyle başladık ama sabahın aydınlık olduğu ve ülkemizi işgal etmeye çalışanlara karşı hep beraber topyekün bir ve beraber olduğumuz ve ülke nedir, vatan nedir, bayrak nedir diye yollara düştüğümüz ve akabinde de günlerce nöbetler tuttuğumuz ve bu vatana sahip çıktığımız günün adıdır 15 Temmuz. İnşallah bu ülkede bir daha 15 Temmuzlar yaşanmayacak. Bu ülke bekasını, kardeşliğini her anlamada daha da pekiştirmiş, ufkunu, geleceğini büyük bir Türkiye hayali ile ortaya koyan bir ülke olma anlamında emin adımlarla yoluna devam edecek. Ama bununla beraber geçmişi unutmama anlamında 15 Ternmuz’ları anmaya hatırlamaya devam edeceğiz. Onun için böyle bir anıt da inşallah gelecek dediğimiz nesillerimize, çocuklarımıza da 15 Temmuz’un nasıl bir gece olduğunu, nasıl bir millet olduğumuzu ortaya koyma anlamında çok önemli işler göreceğine inandığım bir anıt olacak inşallah. Birkaç güne figürlerin montajına başlayacağız ardından çevre düzenlemesini yaparak 15 Temmuz gününe de açılışını gerçekleştireceğiz. Hayırlı olsun.”

Güneşli Mahallesi’nin çehresi değişiyor

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, çalışma yerlerini incelemelerine devam ediyor. Güneşli Mahallesi’nde yeni yapılaşmaların olduğu alanda Tokat Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından sürdürülen altyapı, su ve kanalizasyon yeni hat yapım çalışmaları devam ediyor.

Tekbirevleri bölgesindeki çalışmaları teknik ekibiyle birlikte yerinde inceleyen Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, bölgenin tamamının eski Turhal yoluna kadar asfaltlanacağını belirtti.

Önce altyapı sonra asfalt düşüncesiyle çalışmalarına devam ettiklerini belirten Başkan Eroğlu, Güneşli Mahallesi Tekbirevleri bölgesindeki çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada; “Güneşli Mahallesi Tekbir Evleri bölgesindeyiz. Bu bölgemiz son 4-5 yılda yoğun bir şekilde binaların yapıldığı, insanlarımızın ikamet ettiği bir bölge. Alt yapı, üst yapı, kaldırım çalışmaları, Çevre temizliği anlamında çok yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bu bölgenin tamamını, eski Turhal yoluna kadar olan kısmı asfaltlama çalışması içerisine aldık. Bütün bunları yaparken de alt yapılarına yaparak gidiyoruz. İçme suyu hatlarımızı, kanalizasyon hatlarımızı yeniden oluşturduk. Aynı cadde üzerinde Dörtyol birleşimi olan bu noktada da kavşak çalışmasını yapmaya başladık. Zira burası da mahallemizin en büyük kavşaklarından birisi olacak. Dört Caddeyi birleştirecek bir alan. Bu kavşak oluşabilecek trafik kazalarını da engelleme anlamında önemli bir çalışma oldu. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 “Hıdırlık sosyal tesisleri”

Geçtiğimiz aylarda Tokat’ın incisi Kanal Tokat Projesi kapsamında Yeşilırmak kenarında yapımına başlanılan Tokat Belediyesi Hıdırlık Sosyal Tesisleri hızla yükseliyor.

1700’lü yıllarda ki Tokat Müftüsü’nün bağ evinden esinlenilerek yapımına başlanılan Hıdırlık Sosyal Tesislerinde incelemelerde bulunan Başkan Eroğlu, Kanal Tokat etrafında dört ayrı tesisin inşaa edildiğini belirtti.

Başkan Eroğlu, çalışmaların hızla devam ettiği Hıdırlık Sosyal Tesislerinde yaptığı açıklamada; “Tokatlılar en iyiye, en güzele, en mükemmel hizmetlere layık olan insanlar. Bizler de Tokatlılar için bu konuda ekiplerimizle, bütün belediye personellerimizle en güzel hizmetleri Tokat’a kazandırmanın, gayreti içerisindeyiz. Mevcut Belediye Sosyal Tesisimizi son derece güzel bir hale getirdik ve insanlarımızın, belediyenin hizmetine sunduk. Ama özellikle Yeşilırmak’ın kenarında yapmış olduğumuz Kanal Tokat kadar sizler için dört ayrı Sosyal Tesislerin yapımına şuanda başladık. Bunlardan en güzeli, en özeli Yeşilırmak kenarında yapmış olduğumuz Hıdırlık Sosyal Tesisi.  Zira bu Sosyal Tesis Tokat’ımızın kültürünü yansıtan, kimliğini ortaya koyan ve o tarihi Tokat’ın da her anlamda görselliğini oluşturacak olan tarihi konağımız bir Sosyal Tesis şeklinde siz değerli hemşerilerimizin hizmetine açılacak” dedi.

Tokat Belediyesi Hıdırlık Sosyal Tesislerinin toplam 700 m2’lik bir alanı kapsadığını ve özel el sanatlarının yer aldığını belirten Başkan Eroğlu, Eylül ayına yetiştirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Başkan Eroğlu konuşmasında; “Dış alanı yaklaşık 350 m2, kapalı alanı 450 m2 olan toplam 700 m2 ‘lik bir alanı kapsayacak bu sosyal tesisimiz için yaklaşık 8-9 aydır hummalı bir şekilde çalışılıyor. Tamamen ahşaptan ve Tokat’ın yerli malzemeleriyle yapılan, her anlamda en ince detayı bile düşünülen ve Tokat’ta şuanda konusunda uzman olan el sanatı yapan insanlarımızın da ahşap oymaları ile beraber süsleyeceğimiz bu sosyal tesisimiz Tokat’ın adeta incisi olacak. Çok küçük detaylar kaldı. İnşallah hedefimiz Eylül ayı gibi bitirerek siz değerli Tokatlı hemşehrilerimizin hizmetine açmak olacak. Hem kışlık hem yazlık mekânı ile yılın her günü açılan sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemekleri ile sizlerin buluşma yeri olacak. Siz Tokatlı hemşerilerimizin bir taraftan Kanal Tokat’ı izlediği bir taraftan geniş alanda oturduğu Tokat’ın tarihi havasını soluduğu alanda lezzetli içecek ve yiyeceklerin bulunduğu bir mekân olacak inşallah. Tüm Tokat’ımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Orhangazi Caddesi kısmı asfalt çalışması devam ediyor

Tokat’ın en büyük caddelerinden biri olan ve Tokat nüfusunun 3/5’nin yer aldığı OrhanGazi Caddesi’nde Tokat Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü asfalt ekipleri tarafından kısmı asfalt çalışmaları devam ediyor.

Orhangazi Caddesi’nde devam eden asfalt çalışmalarını ekibiyle birlikte yerinde inceleyen Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, 25 günlük süre içerisinde caddenin tamamen asfaltının tamamlanacağını belirtti.

Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada”; “Sabahın erken saatlerinden itibaren çalışma yaptığımız alanları gezmeye devam ediyoruz. Şehrimizin çok önemli ikinci bir caddesi olarak gördüğümüz Orhangazi Caddemizdeyiz. Üzerinde Dedeman Otel’in Kültür Sarayı’nın, parklarımızın olduğu alandayız. Bu bölgede Taş Köprü’den başlamak üzere Altıyüzevler Kavşağına kadar olan kısmı sağlı sollu asfaltlama çalışmasını bugün başlatıyoruz. Ara ara belli bölgelerde önceden yapılmış, sağlam olan bölgelerimiz var. Yaklaşık %20-30’una denk geliyor. Geri kalan %70’lik kısmının da asfaltlamasına başladık. İlk olarak da Dedeman Otel kavşağından Geksi Deresine çıkan kavşağın olduğu kısımdan başlayarak çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Çok hızlı bir şekilde, bir hafta gibi kısa bir sürede bitireceğiz. Ardından Geksi kavşağından başlayıp, Delikkapı Caminin olduğu yere kadar devam edeceğiz. Hemen sonrasında Delikkapı Camii ile Atatürk Köprüsü arası sağlam olduğu için o bölgeyi atlayarak Atatürk Köprüsü’nden Taş Köprüye kadar olan mevkiinin de asfaltlamasını yapacağız. Böylece muhtemelen 20-25 günlük bir süre içerisinde bu alanın çok güzel bir şekilde asfaltlamasını tamamlayacağız. Geçtiğimiz yıllarda hem ışıklandırmasını hem de kaldırım çalışmasını, orta refüj ve peyzaj çalışmalarını bitirmiştik. Kalan asfaltımızı da yapınca çok güzel bir cadde haline gelecek. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Related posts

Erol Duyum’a Ziyaret

Tokattan Haber

İyi de, geçmesek de parasını biz ödüyoruz. Ona ne demeli?..

Tokattan Haber

İl spor merkezleri kayıtlarımız devam ediyor

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir