Spor Yurt

Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Phillip Cocu 3 yıllık imza attı

Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Phillip Cocu için imza töreni düzenlendi. Fenerbahçe, teknik direktör Phillip Cocu ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Fenerbahçe’de Hollandalı Phillip Cocu için Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde bir imza töreni töreni düzenleniyor. Bugün İstanbul’a gelen olan Cocu, ayağının tozuyla basın mensuplarının karşısına çıktı.

Hollandalı teknik adam için imza töreni düzenlendi. İmza törenine Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Sportif Direktörü Damien Comolli de katıldı.

KOÇ: UMARIM İLK VE SON TEKNİK DİREKTÖR ANLAŞMAM OLUR

İmza töreninde sözü ilk olarak alan Ali Koç, “Fenerbahçe başkanı olarak ilk defa bir hoca ile anlaştık ve sembolik olarak imza törenimizi yapıyoruz. Umarım ilk ve son teknik direktör anlaşmam olur bu. Beklentilerin yüksek olduğunun farkındayız…” ifadelerini kullandı. Ali Koç, Cocu ve ailesine hoş geldin dileğinde bulundu. Ali Koç, Aykut Kocaman’a da teşekkür etti. Aykut Kocaman’ın kendisine bir süre çalışmayacağını söylediğini ve ekibinin haklarının korunmasını talep ettiğini belirten Koç, “Cocu ile Kocaman’ın ekibi çalışacak. Arzu ettikleriyle devam edecek, burada bir devamlılık sağlanacak.” ifadelerini kullandı.

COCU: HİÇBİR ŞEY İMKANSIZ DEĞİLDİR

Törende konuşan Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Phillip Cocu “Burada olmaktan dolayı çok mutluyum ve çok gururluyum. Buraya futbola dair felsefemi yansıtmaya geldim. Çok çalışacağız. Bu yolculuğa yarın hep beraber çıkıyoruz. Fenerbahçe’de çalışmak için sabırsızlanıyorum. Herhangi bir şeye söz veremem. Ama hiçbir şey imkansız değildir; inanmalıyız” dedi.

Phillip Cocu’nun açıklamaları şöyle:

“7 yıldır PSV’de görev yapıyordum. PSV’den sonra Fenerbahçe’nin bana ilgisi oldu. Gelecek için doğru adımları atmak önemliydi. Yeni fikirler önüme çıktı. Fenerbahçe’nin fikirleri beni heyecanlandırdı. Artık değişim zamanı gelmişti. Büyük bir kulübün fırsatı çıktı.””Fenerbahçe’nin birçok maçını izledim. Fakat bu işin en iyi yolu birlikte çalışmaktır. Saha içi ve dışında birbirini tanımaktır. Fenerbahçe gibi büyük takımlar, ekstra katkı veren oyuncular ararlar. Önce elimizde ne var, ona bakmak istiyoruz.””Takım halinde maksimumu almak önemli. Bazen tek, bazen çift ön liberoyla oynamanız gerekebilir. Ne istediğini bilen bir takım olmak önemli. Tek veya çift ön libero önemli değil. Önemli olan oyun felsefemiz. Felsefemiz topa sahip olan, yaratıcı ve sahada hareketlilik yaratan bir takım olmak. İlk günden itibaren bunun için çalışacağız.””Öncelikle A Takım’daki oyunculara bakacağız. Fenerbahçe’de olduğumuz sürece gözlerimiz açık olacak. Altyapıdaki oyuncuları tanımak önemli. Hollanda’dan bu duruma alışığız. Gözümüz onların üzerinde olacak.””Fantastik bir durum oluşturur stadın dolu olması. Taraftar desteği çok önemli. PSV ve Barcelona ile buraya futbolcu olarak geldim. Bu stadın atmosferini gayet iyi hatırlıyorum.””PSV dışında ilk teknik direktörlük deneyimim. Rakiplerimize saygı duyarak yola çıkıyoruz. Hiçbir şey kolay elde edilmiyor. Bir şeyi çok istiyorsanız her gün çalışmalısınız. Başaracaksak birlikte başaracağız. Sahada maksimum performans veren bir takım istiyorum.””Şampiyonlar Ligi harika bir tecrübe, orada olmak tabii ki bu kulübün istekleri, arzuları, hırsları arasında yer alıyor, hedefimiz bu. Önemli olan burada güçlü bir takım yapısı oluşturabilmek, bu da adım adım olacak, zamanla ortaya çıkacaktır. 1-2 haftada oluşmaz.””Dolu statlarda oynamayı ve maçlara çıkmayı seven biriyim. Futbolcu olarak da bunu istersiniz. En güzeli de bu, taraftarların yarattığı tuttu ve istek. Fenerbahçe’yle çıktığımız bu yolculuğun bir parçası olmaktan dolayı gurur duyuyorum.”

Kaynak: Milli Gazete

 

 

İlgili Yazılar

Teneffüs Değil, Uyarı Zili Çalıyor! Türkiye Eğitime Katılımda ve Eşitsizlikte OECD Sonuncusu

Tokattan Haber

Uluslararası Milli Bilinç Kampı sonrasında Tokat’ lı izcilerimizden ziyaret

Tokattan Haber

En az yakan araçlar! Hangi araç ne kadar yakıt harcıyor

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir