Manşet Tokattan

Atatürk’ün Tokat’a gelişinin 99. yılı törenle kutlandı

Vali Dr. Ömer Toraman,  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, 26 Haziran 1919’da Tokat’a yaptığı ziyaretin 99. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen törenlere katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda, Tokat Belediyesi tarafından düzenlenen törene Vali Dr. Ömer Toraman, Tokat Milletvekilleri Av. Mustafa Arslan ve Kadim Durmaz, Garnizon ve 48’inci Piyade Alay Komutanı Albay Aykut Biçeroğlu, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Vali Yardımcıları Mehmet Suphi Küsbeci, Mehmet Sülün, protokol mensupları, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Düzenlenen törende Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı adına Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden program da öğrenciler tarafından şiirler okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu yaptı.

Vali Toraman ve beraberindeki protokol mensupları, törenin ardından Atatürk resimlerinden oluşan resim sergisini gezdikten sonra,  Atatürk Evi ve Etnografta Müzesini ziyaret ettil

Related posts

Sevgi İncitmez Projesi’nin proje toplantısı yapıldı

Tokattan Haber

CHP Tokat İl Teşkilatı Yeniden Yapılandırılmalıdır.

Kadir Özbilgin

Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin Amasya Üniversitesi Rektörlüğü Devir Teslim Törenine Katıldı

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir