Manşet Tokattan

Satılan şeker fabrikalarının sandığa etkisi

Büyük tepki ve protestolara rağmen satışa çıkarılan şeker fabrikalarının etkisi, sandığa yansıdı. AKP, milli servet olan ve satışa çıkarılan şeker fabrikalarının bulunduğu 14 yerde 2015 yılında aldığı oy oranının altında kaldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise 14 fabrikanın 13’ünün bulunduğu yerde oy oranını artırdı.

Şeker fabrkalarının etkisi

Türkiye’de gündemi uzun süre şeker fabrikalarının satışı belirledi. 14 şeker fabrikasının satışa çıkarılmasına toplumun her kesiminden tepkiler yükseldi. Vatandaş şeker fabrikalarının satışına olan tepkisini sandıkta da gösterdi. Türkiye genelinde bulunan 14 şeker fabrikasının olduğu yerlerde AKP, 2015 seçimlerinde aldığı oy oranına ulaşamadı. İşte fabrikaların bulunduğu illerdeki (bazı fabrikalar ilçelerde) oy oranları:

Turhal Şeker Fabrikası’nın bulunduğu Tokat’ın Turhal ilçesinde 2015 yılında yapılan seçimlerde AKP %55.25 oranında oy almıştı. AKP’nin Turhal’daki oyları 24 Haziran’da %45.9’da kaldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2014 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aldığı %57.22 oy oranı ise 2018’de %59.5’e yükseldi.

Kaynak: Sözcü

İlgili Yazılar

Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan’dan Rektör Mustafa Şahin’e ziyaret

Tokattan Haber

Oğuz Aksaç’tan ‘Yöresel Nağme Farkları Nasıl Açıklanır?’ Sorusunun Muazzam Cevabı

Tokattan Haber

Tokat Belediyesi çalışmaları devam ediyor

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir