Ekonomi Manşet

İŞKUR 2219 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek

Devlet Personel Başkanlığınca yapılan kamu personeli ilanları arasında yer alan duyuruda İŞKUR’un 2219 sözleşmeli personel alımı yapacağına ilişkin detaylar yer alıyor.

Devlet Personel Başkanlığı tarafınfan yapılan duyuruya göre İŞKUR, 2 bin 219 personel istihdamı gerçekleştirecek. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun (DMK) 4/B maddesi ile 6/6/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” çerçevesinde gerçekleştirilecek olan personel alımına ilişkin bir başvuru kılavuzu yayımlandı.

”Sözleşmeli büro personeli ile iş ve meslek danışmanı alım ilanı” başlıklı kılavuzda başvuru aşamasına ilişkin belli şartlar yer alıyor. Buna göre sözleşmeli büro personeli alımına ön başvuruda bulunacak olan adayların 22 Mayıs 2016’ta uygulanan  2016 KPSS lisans sınavından P3 ya da P93 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekiyor. İş ve Meslek Danışmanı (İMD) alımına başvuruda bulunacak olan adayların ise 2016 KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almaları gerekiyor.

Ön başvuruda bulunacak olan adaylar, 25 Haziran saat 00:00 ile 4 Temmuz 2018 Saat 23:59 arasında başvurularını www.iskur.gov.tr adresi üzerinden yapabilecekler.

Başvuru şartları

Ön başvuruda bulunacak olan adaylar için başvuru kılavuzunda belirli kriterler yer alıyor. Genel şartlar; adayların DMK’nın 48 inci maddesinde belirtilen şartları karşılaması,  sosyal güvenlik kuruluşundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmaları, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunun olumlu şekilde sonuçlanması genel şartlar şeklinde sıralanıyor.

İŞKUR ön başvuru özel şartlar için tıklayınız

 

Kaynak:Milli Gazete

 

 

İlgili Yazılar

ADOS’ tan organ bağışı etkinliği

Tokattan Haber

Yerel kanal Kanal60 Avrupa Stüdyolarında…

Tokattan Haber

‘Çok hassassız’ diyen hükümetin cinsel istismar karnesi kırık dolu

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir