Editör'ün Seçtikleri Tokattan

O şebekeleri bulup, tespit edip, yok edeceğiz

Ak Parti Tokat Milletvekili Adayı Özlem Zengin, beraberinde Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve partililerle birlikte Tokat TSO’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.

Yönetim Kurulu Başkanı Dr Ali Çelik’in makamında gerçekleşen ziyarete Meclis Başkanı Dursun Sansar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Sinan Gökçe ve Selahattin Giden ile Meclis Başkan Yardımcısı Halil Bayır da katıldı.

Ticaret ve sanayi alanında ilin ekonomik durumunun masaya yatırıldığı buluşmada, özellikle tarım, tarıma dayalı sanayi, ihracatın arttırılmasına yönelik çalışmalar ve turizm potansiyeli konuşulurken, il genelinde STK’ların doğru bir şekilde çalıştırılması ve medya içerisinde yer alan şebekeleşmiş yapıların ortadan kaldırılmasına yönelik ortak adımların atılması kararı alındı.

Herkes konuyu sahiplenip işin merkezine kendisini koyacak

Her şeyden önce sistemin doğru kurgulanmasıyla başarıya ulaşılacağına dikkat çeken Başkan Çelik, “Hepimiz kafa kafaya verip bu şehrin bu duruma gelmesine geçmişte hangi sıkıntılar neden olduysa onları ortadan kaldırmamız lazım. Bizim hatamız sıkıntının görünen bir ucundan tutup çözmeye çalışmak. Bu böyle olmaz. Her zaman söylüyorum. Kimse topu taca atmayacak. Herkes sıkıntıyı sahiplenip işin merkezine de kendisini koyacak. Biz işte STK olarak ticaret adamlarının üye olduğu bir kuruluşun temsilcisiyiz dersek kafadan üretmemeyi ve çalışmamayı kendimize rehber etmiş oluyoruz. İnsanların çok ulvi bir davayı kendisine hedef olarak seçmesi ve benimsemesi lazım. Bana göre sıkıntıların bugün bu noktaya gelmesi geçmişte STK’ların doğru bir şekilde çalışmaması. Bunu Coşkun Çakır 3-5 sene önce göreve geldiğinde söylemişti. Peki STK’ların önemi ne? STK toplumdaki samimiyeti, liyakati, ilgiyi alakayı arttıracak birebir toplumla iletişimi olan bir yapı. Bunu alacak, kendi bünyesinde projelendirecek, yukarıya, siyasilere ve bürokratlara onların elini güçlendirecek şekilde, sağlam, doğru, ayakları yere basan çalışmalarını iletecek. Biz de bu doğrultuda çalışmalarımızı yapacağız” şeklinde konuştu.

‘O şebekeleri bulup, tespit edip, yok edeceğiz’

Kentte dedikoduya sebep veren, kendi çıkarlarını şehrin çıkarlarından ön planda tutan, insanları birbirine düşürerek kutuplaştırıp; bundan da menfaat elde etmeye çalışan şebekelerin olduğuna vurgu yapan Başkan Çelik: “Bir toplumun öncelikle kendi içerisindeki hastalığını tespit etmesi lazım. Bizi böyle sıkıntıya sokan, ilerlememizi ve gelişmemizi engelleyen bir takım olumsuz özelliklerimiz nedir ve bunu tetikleyenler neler tespit edip topyekun bir mücadeleye girmemiz lazım. Bunu çözmeden kalkınma ve gelişme olması mümkün değil. Tokat’ta diyoruz ki dedikodu var, insanlar şehirle ilgili güzel şeyler yapmaya çalıştıkları zaman karşılarında bir güç buluyorlar. Neyse o güç, kimse, bütün taraflar bir araya gelip çözmesi gerekiyor. Öyle bir misyonumuz da var. Siyasiler de bu işin içerisinde olacak. O dedikoduya sebebiyet veren, kendi çıkarlarını şehrin çıkarlarından çok daha üst düzeyde tutmaya çalışan, insanları birbirine düşürüp kutuplaştırıp bundan menfaat elde etmeye çalışan şebekeler varsa, o şebekeleri, bulup, tespit edip yok edeceğiz. Ama maalesef, bilmeden ya da farkında olmadan zaman zaman biz de onlara destek veriyoruz. Bazen hoşumuza da gidiyor. Bu güçler bize de çalıştığı zaman, bizim lehimize çalıştığı zaman aferin filan diyoruz. Yazılı ve görsel medyadan bahsediyorum. 2 gün sonra şikayet etmeye başlıyoruz. Buna müsaade ettiğin sürece en iyi adam sensin” ifadelerinde bulundu.

Related posts

Kültür Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a ziyaret

Tokattan Haber

Başkan Yılmaz Bekler ve Yerel Seçimler

Kadir Özbilgin

Vali Toraman’dan Kaz Gölü ve Ballıca’da inceleme

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir