Spor

Muay Thai’de Altın Kemer

Düzce Üniversitesinde düzenlenen Uluslararası Profesyonel Muay Thai Altın Kemer maçlarında Amasya Üniversitesi sporcusu İlyas Kamalov altın kemeri kazandı.

Amasya Üniversitesini ve ülkemizi başarıyla temsil eden Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı dördüncü sınıf öğrencisi İlyas Kamalov 12 ülkeden onlarca sporcunun katıldığı, kıran kırana maçların yapıldığı turnuvadan zaferle çıktı.

Türkmenistanlı öğrenci dört yıldır ülkesine gitmediğini birinci sınıftan itibaren antrenman yaptığını çeşitli dereceleri olduğunu, aynı zamanda üniversitede Muay Thai antrenörlüğü yaptığını söyledi.

Aile hasreti ve birçok zorluğa rağmen yılmadan yoluna devam eden İlyas Kamalov, üç kardeş olduklarını ve ailesiyle ancak iki ayda bir telefonla görüştüklerini ifade etti. Babasının doktor olmasına rağmen Türkmenistan’ın ekonomik koşulları vesilesiyle kendisine maddi yardım yapamadığını söyleyen İlyas Kamalov; özel bir spor salonunda ve ek iş olarak da evden eve nakliyat şirketinde çalıştığını söyledi.

Azim ve disiplinle çalışılınca hiçbir zorluğun engel teşkil etmediğini söyleyen Kamalov Amasya’yı sevdiğini ve Türk vatandaşı olmak istediğini belirtti.

Related posts

TODEX tüm Tokatlıları doğa yürüyüşüne çağırıyor

Tokattan Haber

Gülşen Değener’den Avrupa Şampiyonluğu

Tokattan Haber

Uluslararası Milli Bilinç Kampı sonrasında Tokat’ lı izcilerimizden ziyaret

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir