Editör'ün Seçtikleri Yurt

Kimler Arasında? Saadet Partili Abdullah Sevim’den Bir ‘Seçim’ Konuşması

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı ve 1. Bölge Milletvekili Adayı Dr. Abdullah Sevim’in sosyal medyada paylaşılan bir videosu adeta paylaşım rekoru kırıyor. 24 Haziran’da yapılan seçimin kimler arasında olduğunu sıralayan Sevim konuşmasında, dükkanını kapatmak zorunda kalan esnafı, Soma faciasında can veren işçileri, satılan şeker fabrikalarını, atanamadığı için intihar eden öğretmenleri hatırlatıyor.

‘Millet ittifakı’nda yer alan Saadet Partisi’nin İstanbul İl Başkanı Dr. Sevim’in konuşmasından derlenen 2 dakikalık video şöyle

Bu seçim şeker fabrikalarını satanla, ‘Ne olur satmayın’ diye mücadele edenler arasındadır’

Saadet Partisi’nin gazetesi olan Millet Gazetesi’nin sosyal medya hesabında paylaşılan videoda Sevim şu ifadeleri kullanıyor:

“Unutmayın kardeşlerim. Bu seçim 40 yıllık esnaf dükkanını kapatmak zorunda kalan Ali amca ile paradan para kazanan rantiyeciler arasındadır. Bu seçim şeker fabrikalarını satanla, ‘Ne olur satmayın’ diye mücadele edenler arasındadır. Bu seçim çocuğu üşümesin diye saç kurutma makinesini açıp çocuğuna veren sonra da yan odada intihar eden Emine Akçay kardeşim ile yandaşlara kömür dağıtanlar arasında olacaktır. Bu seçim bir türlü atanamadığı için intihar eden Merve Çavdar kardeşim ile devletin imkanlarını sömürenler arasında olacaktır. Bu seçim köy yolu kapalı olduğundan oğlunu hastaneye yetiştiremeyen ve cansız bedenini 16 kilometre taşıyan Muharrem Taş kardeşim ile aya dört geliş dört gidiş yol yapma soytarılığını dile getiren taş yürekliler arasında olacaktır. Bu seçim üç yüzü aşkın emekçi maden işçisi arkadaşına mezar olan, Soma Madeni’nden çıkarıldığında sedyeye binerken ‘Çizmelerimi çıkarayım mı?’ diye söyleyen Murat Yalçın kardeşim ile ‘Böyle ölümler bu işin tabiatında var’ diyen kibir kulelerinde oturan beyefendiler arasındadır. Bu seçim mazlumla zalimin, bu seçim ahı olanlarla ah alanların, bu seçim suskun ile sesi çok çıkanların, bu seçim Allah’a kul gayrında hür olanlarla; güce, makama, şöhrete tapanların seçimi olacaktır.”

Sevim’in konuşması sosyal medyanın gündeminde

Kaynak: Onedio

İlgili Yazılar

Yanlış Duymadınız: Bir Adet Patatesin Fiyatı 1 Lira Oldu!

Tokattan Haber

Şehit cenazesinde protokol olur mu?

Tokattan Haber

CHP’li Durmaz; 24 Haziran’da şeker fabrikalarını geri alacağız!

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir