Eğitim Yurt

UZEM Mezuniyet Törenleri Gerçekleştirildi

Amasya Üniversitesi 2017-2018 akademik yılı uzaktan eğitim ön lisans programları mezuniyet töreni coşku içinde gerçekleştirildi.

Teknik Bilimler MYO ve Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri MYO bünyesinde bulunan uzaktan eğitim programlarından bu yıl da onlarca öğrenci mezun oldu. Ülkemizin dört bir yanından gelen UZEM (Uzaktan Eğitim ve Araştırma Merkezi) öğrencileri ve ailelerinin katılımıyla tören coşku içinde gerçekleştirildi.

Uzakları Yakın Ettik

Mezun öğrenciler adına bir konuşma yapan Tıbbı Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı öğrencisi Büşra Yeter Haşhaş, ‘’Teknoloji aracılığıyla bir araya geldiğimiz ve iki yıl süren beraberliğimizin sonuna geldik. Bizler örgün öğretim programlarındaki arkadaşlarımız gibi doğrudan yüz yüze eğitim alamamış olsak da üniversitemizin bütünleştirici ve sıcacık atmosferi sayesinde birçok uzaklığı aşarak çok güzel bir sınıf olduk. Uzaktan Eğitim, teknolojinin baş döndürücü bir hızla ilerlediği bu dönemde belki de en verimli ve çağdaş eğitim sistemlerinden biridir. Bizler, her birimiz farklı illerden hatta yurt dışından eğitim alarak ortak amaçlar doğrultusunda hayallerimiz için çabaladık. Bu yolda bizleri yalnız bırakmayan, bize uzakları yakın eden tüm hocalarımıza, çalışanlarımıza, bize yol arkadaşı olan ailelerimize, omuz omuza yürüdüğümüz arkadaşlarımıza en içten duygularımla kendim ve arkadaşlarım adına teşekkür ederim.’’ dedi.

Başarılarınızı Her Zaman Alkışlayacağız

Mezun veren okullar adına bir konuşma yapan UZEM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yavuz Ünal, ‘’2017-2018 eğitim öğretim yılı üniversitemiz için her anlamda çok başarılı, parlak bir yıl oldu; emeği geçen katkısı bulunan başta üniversite yönetimimiz olmak üzere tüm akademik ve idari kadromuza, öğrencilerimize teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Üniversitemiz bilimsel anlamda üst sıralara tırmanırken fiziksel olarak da genişleme hamlesi sürdürüyor. Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi yeni binası hızla tamamlanıyor ve önümüzdeki eğitim-öğretim yılında bu binada hizmet vermeye başlayacağız. Hem kurulmasında hem de geliştirilmesinde katkıları bulunanlara şükranlarımı sunuyorum.’’  ifadelerini kullandı.

UZEM Müdürü şöyle devam etti:

‘’Sevgili mezun adaylarımız, sizler yarının düşünce önderleri, iş dünyasının liderleri kısacası yarınımızın sahipleri ve ülkemizin geleceğisiniz. Sadece başarı ve sonuç odaklı değil, aynı zamanda insan odaklı da olun. Daima pozitif, yapıcı ve mütevazı olun. Hata ve eksiklerinizi, yeni şeyler öğrenme fırsatları olarak değerIendirin. Hiçbir şeyi kendi akıl süzgecinizden geçirmeden kabul etmeyin. Hayatta ne ile karşılaşırsanız karşılaşın, heves ve heyecanınızı sakın ola kaybetmeyin. Unutmayın ki her bireyin içinde yaşadığı topluma sunacağı katkı, kendi içindeki heves ve heyecanı en iyi şekilde yaşaması ile gerçekleşir. Gönülden sevdiğiniz işlerde daha başarılı olabilirsiniz. Dolayısıyla ülkemize ve insanlığa katkınız da en çok bu sevgi ile olabilir. Üniversiteniz ile bağlarınızı sıcak ve sıkı tutmanızı diliyorum. Bizler sizleri her başarınızda alkışlıyor olacağız. Tüm yaşamınızın sağlık, mutluluk, heyecan ve başarı ile dolu olmasını dilerim. Tüm güzellikler sizinle olsun.‘’

Uzaktan Eğitim Bir Şans ve Fırsat

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay da öğrenci velilerini selamlayarak başladığı konuşmasında eğitimin yaşının, yeri ve zamanının olmadığını söyleyerek eğitim hayat boyu süren bir yolculuk olduğunu ifade etti. Uzaktan eğitimin zaman ve mekândan bağımsız olduğunu dile getiren Orbay; bu sistemin, hayatın şartları gereği eğitim hayatını tamamlayamamış bireyler için bir fırsat ve şans olduğunu söyledi.  Mezun öğrencilerden her zaman kendilerini geliştirip geleceğe en iyi şekilde hazırlamalarını isteyen Prof. Dr. Orbay, mezunları tebrik edip başarılar diledi.

Mezuniyet töreni programlar bazında dereceye girenler ödüllerinin verilmesi ve kep töreninin ardından son buldu.

İlgili Yazılar

Yarın ve Ötesi

Tokattan Haber

İşletme ve Ekonomi Uluslararası Konferansı Tokat’ta yapıldı

Tokattan Haber

Yargıtay’dan milyonlarca hastayı ve doktoru ilgilendiren karar

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir