Kültür Sanat

Ağaçların dibine düşen odun parçalarından mükemmel sanat eserleri yaratıyor

Amerikalı sanatçı Kimera Wachna, ağaçlardan düşen odun parçalarını ince bir işçilikle boyayarak birer sanat eserine dönüştürüyor. Uzun ve sıkıcı bir ofis hayatının ardından çocukluktan beri derin bir bağ kurduğu ormana dönen Wachna, şehirdeki monoton hayatını ardında bırakmanın ruhunu dinginleştirdiğini ifade ediyor.

Zamanının çoğunu ağaçların dibine düşen odun parçalarını toplayarak geçiren sanatçı, minik boyamalar ve figürler kullanarak üzerine basıp geçtiğimiz ağaç dallarını dönüştürmeyi kendine uğraş edinmiş. Materyal bulmakta zorluk çekmediğini ifade eden Wachna, eğer evinin çevresindeki odunlar biterse komşularından rica ederek bölgenin başka alanlarından da kaynaklarını ediniyor.

Monoton ofis hayatını bırakmanın verdiği huzuru ve sanata yönelmesini şu sözleriyle ifade ediyor Kimera Wachna “Küçük parçalarla çalışmayı seviyorum, bu doğa ve benim aramda yakın bir ilişki yaratıyor. Zanaatkârlık sürecine duyduğum saygıyı bu çalışmalar sayesinde öğrendim. Eylemlerimi doğaya dayatmak yerine onun güzelliklerini geliştirmeyi ve çoğaltmayı amaç edindim.”

Sanatçının birbirinden güzel eserlerinden derlediğimiz örnek çalışmalar:

 

Kaynak: Bored Panda

 

Related posts

Çin benzinli ve dizel yakıtlı araçları yasaklıyor

Tokattan Haber

Ekoköyler için yer seçimi mevzusu: Nereye kurmalı?

Tokattan Haber

Anadolu’nun az bilinen cenneti TOKAT

Tokattan Haber

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir